Wiceszef koncernu energetycznego zastrzelił się w chwili aresztowania! (FOTO)

By Dział: Przestępczość i Terror | 21 grudnia 2016

Giennadij Juriew popełnił samobójstwo strzałem w głowę – podaje policja.

W jednej ze wsi Obwodu Winnickiego Ukrainy zastrzelił się w chwili aresztowania Giennadij Juriew – były wiceszef państwowego koncernu gazowo – naftowego “Naftohaz” w czasach prezydentury Wiktora Janukowycza.

Mężczyzna strzelił sobie w głowę w chwili kiedy zobaczył, że do jego willi zbliża się grupa śledczych prokuratury wojskowej. Usłyszeli oni wystrzał, a kiedy wpadli do domu mężczyzna leżał już nieżywy na podłodze – twierdzi rzecznik ukraińskiej policji Jarosław Trakało.

Śledczy zamierzali aresztować Juriewa w związku z oskarżeniem o nadużycia w czasie przetargów państwowych i przeprowadzić w jego domu rewizję. Fakt samobójstwa Juriewa potwierdziła także przedstawicielka Prokuratury Generalnej Łarysa Sargan.


Wiadomo, że jako wiceszef koncernu “Naftohaz” Juriew przez wiele lat blisko współpracował z Rosją. Aktywnie działał w ramach ukraińsko – rosyjskiego konsorcjum RosUkrEnergo, które w latach 2004-2009 pośredniczyło w dostawach rosyjskiego gazu na Ukrainę. Dodajmy, że po upadku prezydenta Janukowycza konsorcjum to zostało w 2014 r. zlikwidowane.

zastrzelil_sie_juriew

W korupcyjnej sprawie, w której Juriew był obecnie oskarżony, figurują także jako podejrzani bracia Siergiej i Aleksandr Kacuba. Oni również w czasach Janukowycza zajmowali – jeden po drugim – stanowiska wiceszefa Naftohazu. Siergiej Kacuba – były deputowany Partii Regionów – uciekł do Francji w 2015 r. Aleksandra aresztowano w Kijowie w czerwcu br.


Czytaj także: Ukraina gazową potęgą? Odkryli olbrzymie złoża pod Morzem Czarnym!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow