Chińczycy produkują plastikowy ryż i sprzedają w Afryce

By Dział: Przestępczość i Terror | 22 grudnia 2016

“Bóg jeden wie, co by się stało, gdyby ludzie zaczęli to gotować i jeść” – przyznaje zdumiony szef służby celnej Nigerii Haruna Mamudu.

Nigeryjscy celnicy skonfiskowali 2,5 tony fałszywego plastikowego ryżu z Chin, który przedsiębiorczy “biznesmen” chciał sprzedać na rynku w okresie świątecznym – donosi BBC. “Żywność” była tak idealnie podrobiona, że trzymając ją w ręku absolutnie nie można było tego produktu odróżnić od prawdziwego ryżu.

Korespondent BBC przyznaje jednak, że kiedy wąchał ten “ryż” wyczuwał słaby chemiczny odór. Szef celników poinformował natomiast, że po ugotowaniu ryż zamieniał się w kleistą masę, co nie zmienia faktu, że np. ugotowany przez niedoświadczone dziecko mógł spowodować otrucie.

Dodajmy, że ryż jest najpopularniejszym produktem spożywczym w Nigerii, zarówno wśród chrześcijan, jak i muzułmanów. Próbki skonfiskowanego towaru wysłano teraz do laboratorium, żeby zbadać z czego naprawdę został wykonany. Zjedzenie trzech misek tej “potrawy” to tak jakby zjeść plastikową reklamówkę” – zauważa TVP Info.


Podobny “ryż” pojawił się już w ubiegłym roku na rynku w Chinach, ale najwyraźniej jego producenci uznali, że kogo jak kogo, ale Chińczyków trudno oszukać fałszywym ryżem, a w Nigerii będzie to o wiele prostsze.

Władze Nigerii wydały ostrzeżenie dla ludności, gdyż nie są pewne, czy jakaś partia “ryżu” nie trafiła jednak na rynek. Przypomnijmy, że w tym kraju masowe śmiertelne żniwo zbierają już od dawna także fałszywe “lekarstwa”.

Czytaj także: Trzech Murzynów zginęło w czasie rytualnego gwałtu na krokodylu!


Reporters.pl [player id=8121]

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow