Terror na całym świecie – bieżąca sytuacja w skrócie (AKTUALIZACJA)

By Dział: Przestępczość i Terror | 23 grudnia 2016

Sytuacja związana z bieżącym zagrożeniem terrorystycznym – stan na piątek po południu.

Dwaj terroryści, którzy porwali samolot libijskich linii lotniczych Afriqiyah i wylądowali nim na Malcie, uwolnili wszystkich 118 zakładników – pasażerów i załogę i poddali się policji. Poinformował o tym premier Malty Joseph Muscat.

Terroryści uzbrojeni w granaty ręczne to prawdopodobnie zwolennicy obalonego i zabitego libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego – wywiesili z samolotu dawną libijską flagę z okresu jego rządów. AFP podaje, że wystąpili o azyl polityczny na Malcie.

W Mediolanie włoska policja zastrzeliła Tunezyjczyka Anisa Amri podejrzanego o dokonanie niedawnego zamachu na jarmark świąteczny w Berlinie. Przypomnijmy, że porwał on polską ciężarówkę i staranował nią stoiska, zabijając 12 osób i raniąc 48. Zabił m.in. polskiego kierowcę Łukasza Urbana, który usiłował go powstrzymać.


Tunezyjczyk wpadł w Mediolanie koło dworca kolejowego w czasie rutynowej kontroli, kiedy patrol policji próbował go wylegitymować. W odpowiedzi wyciągnął z plecaka pistolet i postrzelił jednego policjanta. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem i zastrzelili terrorystę.

W niemieckim Duisburgu policja aresztowała dwóch braci – islamistów z Kosowa, którzy planowali zamach na centrum handlowe w Oberhausen.

Australijska policja aresztowała 7 osób, które planowały wielki zamach w Melbourne w Boże Narodzenie. Według premiera Malcolma Turnbulla, terroryści chcieli “zdetonować ładunek wybuchowy w dzielnicy biznesowej”.


Czytaj także: OSTRZEŻENIE NUKLEARNE: Terroryści gotowi odpalić bombę atomową w KAŻDYM mieście świata!

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow