Islamscy imigranci zaczęli masowo przechodzić na chrześcijaństwo! Oto dlaczego

By Dział: Społeczeństwo | 27 grudnia 2016

Chrześcijańscy księża i pastorzy w Niemczech są nie mniej zaskoczeni niż tamtejsze władze.

W ostatnim czasie w Niemczech rozpoczęła się konwersja z islamu na chrześcijaństwo na wielką skalę – donosi “Rhine-Neckar Zeitung”, powołując się na lokalnych pastorów i organizacje kościelne.

“Nawróciła się wielka liczba Irańczyków. Większość z nich jest w wieku 20-35 lat i należą raczej do grup lepiej wykształconych” – przyznaje lokalny pastor w Heidelbergu. Dodaje jednak, że nikt w Niemczech – ani kościoły, ani służby imigracyjne – nie prowadzi statystyk, na podstawie których można by było dokładnie określić liczbę muzułmanów nawróconych na chrześcijaństwo.

Służby imigracyjne podejrzewają jednak, że wielu spośród “nowo nawróconych” przeszło na chrześcijaństwo wyłącznie aby uniknąć deportacji do Iranu. Teraz niemieckie sądy zleciły więc badania, aby sprawdzić, “czy ich wiara jest szczera”. Swoją drogą ciekawe, jak świecki sąd może zbadać taką kwestię.


Przypomnijmy, że w Iranie przejście z islamu na chrześcijaństwo jest uznawane za apostazję i grozi za to kara śmierci. W takiej sytuacji władze Niemiec są więc zmuszone udzielić tym uchodźcom azylu politycznego i nie mogą ich deportować do ich ojczyzny. Podobna sytuacja jest z Afgańczykami, a czasem także z Syryjczykami.

Część z nich zapewnia jednak, że przyjmuje chrześcijaństwo ze szczerych pobudek. Portal Breitbart.com cytuje 31-letniego Irańczyka, którego imię dla bezpieczeństwa zmieniono na Sijawasz. Mówi, że kiedy mieszkał w Iranie nie wyznawał islamu, ale uczestniczył w islamskich praktykach, żeby zachować pozory.


Wkrótce jednak został dwukrotnie zaproszony do domu przez chrześcijanina i pod jego wpływem postanowił przyjąć chrzest. Bał się jednak, że zostanie za to zabity i dlatego postanowił w końcu uciec do Niemiec, gdzie wystąpił o azyl polityczny.


Chrześcijańska organizacja “Otwarte Drzwi” informuje też, że muzułmanie, którzy przyjmują chrześcijaństwo, są również atakowani i prześladowani we własnych domach i obozach dla uchodźców w Niemczech. Część z nich w obawie przed zemstą dawnych współwyznawców, musiano przenieść do oddzielnych pomieszczeń. Podobnie jest w Austrii i we Włoszech.

Z kolei księża, szczególnie ewangeliccy, nie kryją zadowolenia z napływu nowych wiernych w ateizujących się Niemczech. Z drugiej jednak strony mają poważne obawy, czy wszyscy ci “nowi chrześcijanie” rzeczywiście są nimi z własnego przekonania, a nie tylko dla doraźnej korzyści.

Czytaj także: Znany muzułmański dziennikarz ogłasza przejście na katolicyzm!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow