W całym Damaszku zatruto wodę! USA wyślą rebeliantom rakiety przeciw samolotom Rosji

By Dział: Armia i Wojna Przestępczość i Terror | 27 grudnia 2016

Już 3-ci dzień mieszkańcy blisko 2-milionowej syryjskiej stolicy muszą żyć bez wody w kranach.

Źródła w Ain al-Fijah, skąd woda płynie do wodociągów, zostały celowo zatrute olejem napędowym przez rebeliantów walczących z siłami prezydenta Asada – donosi syryjska gazeta rządowa “Al-Watan”. Wody nie ma 1,5 mln ludzi w stolicy i większość spośród mieszkańców 3,5-milionowej okolicznej aglomeracji.

Według lokalnych mediów, rezerwy wody w Damaszku wyczerpują się. Mieszkańcy są przerażeni. “Możemy żyć bez prądu, ale nie bez wody” – mówią. W pierwszym dniu skażenia władze dostarczyły świeżą wodę do dwóch dzielnic z innych źródeł, jednak jej zapas skończył się po jednym dniu – donosi agencja AFP.

Tymczasem główne ujęcia wody w dolinie Wadi Barada na północny zachód od Damaszku znalazły się w rękach rebeliantów. Agencje donoszą, że syryjskie lotnictwo intensywnie bombarduje ich pozycje w tym rejonie, a oddziały lądowe próbują tam szturmować.


Tymczasem Stany Zjednoczone złagodziły zakaz dostaw sprzętu wojskowego dla antyasadowskich rebeliantów. W ich ręce mają trafić m.in. rakiety przeciwlotnicze ziemia-powietrze. Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa przyznała, że zagraża to rosyjskim samolotom w Syrii i określiła decyzję Waszyngtonu jako “wrogi akt”.

Czytaj także: Samoloty USA „posprzątały” po Rosji. Zniszczyli wszystko, co islamiści zdobyli w Palmyrze

Reporters.pl


Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow