Dziennikarka cieszy się ze śmierci propagandzistów Rosji. “Dziękuję Bozi za to. Czemu nie wszyscy?” Kreml oburzony

By Dział: Armia i Wojna Katastrofy Polityka | 28 grudnia 2016

“Dziękuję Bozi za bonus w postaci ekipy telewizji NTW. Szkoda, że nie cała załoga tej stacji”.

To właśnie napisała na Facebooku znana rosyjska dziennikarka Bożena Ryńska, komentując katastrofę rosyjskiego samolotu wojskowego Tu-154, który runął kilka dni temu do Morza Czarnego z całym chórem armii rosyjskiej i kilkoma telewizyjnymi ekipami telewizyjnych propagandzistów.

Jednocześnie dziennikarka dziwi się jednak, dlaczego musiał zginąć także cały Chór Aleksandrowa. “Dlaczego wspaniały zespół? Dziękuję, oczywiście, Bozi za bonus w postaci ekipy telewizyjnej NTW, ale dlaczego zginęli pozostali?” – napisała Ryńska, wywołując szok w całej Rosji.

Jest ona publicystką gazety “Izviestja”, “Gazeta.ru”, czasopisma “GQ”, a także pisze książki i prowadzi własnego bloga. Przypomnijmy, że na pokładzie samolotu – obok dwóch innych ekip telewizji rosyjskiej – zginęła 3-osobowa ekipa NTW – korespondent Michaił Łużeckij, operator Oleg Piestow i dźwiękowiec Jewgienij Tołstow.


Wpis Bożeny Ryńskiej oburzył nawet Władimira Putina. Jego rzecznik Dmitrij Pieskow nazwał ten wpis “przejawem potwornej bezmyślności, a nawet choroby psychicznej”. Jego zdaniem, fala ostrych komentarzy w Rosji, jakie wywołała dziennikarka, “jest w pełni zrozumiała i uzasadniona”.

Swoją drogą warto byłoby zapytać polskich czytelników: ilu z Państwa tak naprawdę – szczerze – martwi fakt, że w katastrofie lotniczej zginął chór armii, która grozi nam wszystkim w Polsce totalną zagładą nuklearną i której rakiety są nieustanie wycelowane w polskie miasta? Armii, która kiedyś wymordowała dziesiątki tysięcy polskich patriotów?


Chóru wykonującego sowieckie pieśni wojskowe, w akompaniamencie których odbył się najazd na Polskę w 1939 r. i zniewolenie naszego kraju na kilkadziesiąt lat? Chóru, który leciał aby wykonać triumfalny wojskowy koncert noworoczny dla lotników w rosyjskiej bazie w Syrii, którzy wcześniej zmasakrowali setki, jeśli nie tysiące niewinnych cywilów w Aleppo?


Dodajmy, że towarzyszący chórowi dziennikarze – propagandziści, którzy na co dzień zamieszczają materiały typu “wrogi Zachód drży przed naszymi nowymi rakietami”, lecieli tam aby nakręcić kolejny reportaż o “wielkim triumfie rosyjskiego oręża” w postaci zdobycia tego zrównanego z ziemią syryjskiego miasta?

Czy jest nam ich naprawdę szkoda? Na to pytanie, niech każdy odpowie sobie sam.

Czytaj także: Eksperci znają już przyczynę katastrofy rosyjskiego Tu-154. „Klapy, suka, co za chu*nia!”

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow