Ścięli głowę kobiecie bo poszła na zakupy bez męża! (WIDEO)

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 29 grudnia 2016

Zbrodnia tak szokująca, że nawet Talibowie nie wzięli za nią odpowiedzialności.

W miejscowości Latti w prowincji Sar-e-Pol w Afganistanie ścięto głowę kobiecie za to, że wyszła z domu na zakupy bez męża, łamiąc w ten sposób islamską tradycję i prawo – donoszą pakistańska gazeta “Tha Nation” i “Jihadwatch”.

30-letnia Afganka musiała pójść kupić coś do jedzenia, gdyż w domu nic już nie miała, a mąż od dawna przebywa w Iranie. Rzecznik gubernatora tej prowincji Zabiullah Amani potwierdził fakt dokonania egzekucji na kobiecie przez “grupę uzbrojonych mężczyzn”.

Islamskie prawo mówi dosłownie: “Kobieta nie może opuścić miasta bez męża lub towarzyszących jej krewnych, chyba że udaje się na pielgrzymkę Hadż. Nawet mąż nie ma prawa jej na to pozwolić”.


Ścięcie Afganki za wyjście z domu potwierdziła też lokalna organizacja broniąca praw kobiet. Gubernator twierdzi, że dokonali tego Talibowie, którzy od dawna kontrolują całą tę prowincję. Oni sami stanowczo temu zaprzeczają i zapewniają, że nie mieli z tym nic wspólnego. Dotychczas żaden z oprawców nie został aresztowany.

Wcześniej za podobne “przestępstwa kobiet” na terenach opanowanych przez Talibów nie karano śmiercią. Zazwyczaj wymierzano karę w postaci bicia kijami lub batem, jak na poniższych nagraniach. Tak wygląda w praktyce “religia pokoju i miłości”:


Czytaj także: Wojna z kobietami, o której nikt nie wie. Duszone, palone, rozszarpywane przez psy

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow