“Kogut Piotr” – najbardziej kretyński wynalazek na Białorusi. A może coś w tym jest?

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 29 grudnia 2016

Kto z nas nie zna biurowego problemu “z zabraniem się do pracy przed komputerem”, szczególnie po weekendzie lub urlopie? Oto, co wymyślili Białorusini w celu zmotywowania się do roboty.

Pomysł tego wynalazku jest tak absurdalny, że zasługuje na uwagę. Poznajcie mechanicznego Koguta Piotra. Ustawiamy go sobie na biurku i kiedy zamiast pracować, na dobre już ugrzęźliśmy na Facebooku lub na różnych portalach (oprócz Reporters.pl, rzecz jasna:) ostatkiem sił naciskamy przycisk i wtedy Kogut Piotr mocno dziobie nas w palec.

Bolesne dziobnięcie przywróci was do rzeczywistości i zmotywuje w końcu do zajęcia się pracą – twierdzi wynalazca tego “urządzenia”, biznes-trener – nomen omen – Piotr Pietuch (ros. – kogut).

Do stworzenia koguta-motywatora zainspirowało go popularne na Wschodzie stare powiedzenie: “Zanim kogut nie dziobnie”, które oznacza mniej więcej tyle, że zanim nie zdarzy się coś przykrego, nie zaczniemy działać.


Dodatkową okazją do wdrożenia Koguta Piotra stał się, oczywiście, rozpoczynający się od 28 stycznia 2017 r, chiński Rok Koguta. I choć kulturowo jest nam to obce, to podejrzewamy, że jak każdy absurdalny wynalazek, ten prawdopodobnie też znajdzie wkrótce wielu nabywców.

Jego masowa produkcja już się zresztą zaczęła, co świadczy, że są chętni. Już widzimy jak duże korporacje zaczynają instalować Koguta Piotra na biurkach swoich ospałych pracowników. Tylko patrzeć jak zobaczycie go przy swoim komputerze. Jako niezależny portal, który nie musi się “samomotywować”, serdecznie współczujemy wszystkim, którzy padną ofiarą tego wynalazku.


Zdumiewa nas trochę, że ten pomysł zrodził się w głowach naszych braci – Białorusinów, którzy mają wiele wspaniałych cech, ale akurat z zamiłowania do intensywnej pracy w korporacjach dotychczas nie słynęli…


Zobacz także: Białorusin zbudował silnik z papieru. I działa! (WIDEO)

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow