Kolejny zamach w Bagdadzie! Nie żyją 32 osoby

By Dział: Przestępczość i Terror | 2 stycznia 2017

Media przestają już nadążać z doniesieniami o kolejnych masowych aktach terroru na Bliskim Wschodzie.

Tym razem w Bagdadzie eksplodował samochód wypełniony materiałami wybuchowymi. Terrorysta – samobójca zdetonował je w poniedziałek na ruchliwym placu w podmiejskiej dzielnicy Miasto Sadra – donosi “Al Arabiya”. Około południa irackie władze informowały o 32 zabitych i 61 rannych.

Większość ofiar do zamieszkujący Miasto Sadra szyiccy robotnicy, którzy czekali na placu na oferty doraźnego zatrudnienia. Do zamachu doszło w dniu kiedy z wizytą w Bagdadzie gości prezydent Francji Francois Hollande, który pojechał tam m.in. w celu skoordynowania walki z terroryzmem.

Przypomnijmy, że w czasie poprzednich dwóch zamachów w Bagdadzie 31 grudnia 2016 r. zginęło co najmniej 28 osób, a 57 zostało rannych. Odpowiedzialność za te masowe mordy wzięło na siebie tzw. Państwo Islamskie, które uznaje szyitów za heretyków.


Z kolei w niedzielę dwaj islamscy terroryści – samobójcy zdetonowali na sobie ładunki wybuchowe w syryjskim porcie Tartus, kiedy próbował ich zatrzymać patrol policji. Oprócz obu islamistów zginęło co najmniej dwóch policjantów.

Zobacz także: Tak wyglądał atak terrorysty w Stambule (WIDEO)

Reporters.pl


Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow