Imigrant dźgnął nożem kobietę za czytanie Biblii. Kolejny podpalił się w supermarkecie

By Dział: Przestępczość i Terror | 2 stycznia 2017

Obaj są z Afganistanu.

O szokującym ataku w ośrodku dla uchodźców w gminie Timelkam w Austrii donosi “Daily Mail”. Według lokalnej policji, w ośrodku tym mieszkają zarówno chrześcijanie, jak muzułmanie. To właśnie na zaproszenie chrześcijan 50-letnia kobieta przyszła tam na nieformalne spotkanie aby podyskutować o religii.

Spotkanie odbywało się w miejscowej kuchni i muzułmanie w nim nie uczestniczyli. Jednak w pewnym momencie do kuchni wszedł 22-letni Afgańczyk. Kiedy usłyszał, że kobieta czyta fragment z Biblii dostał ataku szału, chwycił nóż kuchenny i zadał jej cios w klatkę piersiową.

Na szczęście kobieta miała na sobie grubą zimową kurtkę, która uchroniła ją przed śmiertelnym pchnięciem. Impet przewrócił ją jednak na podłogę. Upadając zraniła się w ucho. Jej życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.


Napastnik, który przebywa w areszcie, przyznał – uwaga – “że poczuł się urażony tym spotkaniem, ale jego reakcja była przesadna”. Twierdzi też, że zaatakował bo “ma problemy osobiste” – piszą lokalne gazety.

Tymczasem w poniedziałek kolejny Afgańczyk podpalił się w Gaimerheim w Niemczech na terenie supermarketu. 19-latek kupił na pobliskiej stacji benzynowej kanister benzyny, wylał na siebie i podpalił.

Pracownikom udało się ugasić płomienie. Karetka zabrała imigranta do szpitala w stanie krytycznym. Znaleziono przy nim nóż. Samobójcze motywy tego Afgańczyka nie są znane.


Czytaj także: Niemcy – lewica wściekła, że policja nie dała w tym roku „zaszaleć Nafrim” w Sylwestra

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow