Dwa statki z imigrantami poszły na dno! Co najmniej 100 ofiar. Na Europę ruszyła nowa fala z południa

By Dział: Katastrofy | 27 maja 2016

Na Morzu Śródziemnym doszło do katastrofy dwóch statków z nielegalnymi imigrantami płynącymi do Europy. Utonęło co najmniej 100 osób – podają włoskie służby ratunkowe.

Dwie wielkie katastrofy statków z imigrantami – pierwsza w poniedziałek, druga – w czwartek – taki jest tragiczny bilans tego tygodnia. Włoska straż przybrzeżna uratowała w tym czasie łącznie 10 tys. osób w ramach kilkudziesięciu misji ratunkowych.

Z kolei straż przybrzeżna Libii zatrzymała w tym tygodniu wiele łodzi i niedużych statków z ok. 2 tysiącami imigrantów. Wśród nich znaleziono zwłoki 4 osób. Najwyraźniej w związku z dobrymi warunkami pogodowymi fala imigrantów do Europy znowu się nasila i nie ma żadnych złudzeń, że udało się ją powstrzymać – twierdzą eksperci.

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji ocenia, że od początku kryzysu z uchodźcami, który rozpoczął się ponad 2 lata temu, w Morzu Śródziemnym utonęło już ponad 8 tys. osób. Włoskie ośrodki dla imigrantów są przepełnione – przebywa w nich obecnie prawie 120 tys. osób, dwukrotnie więcej niż 2 lata temu. /Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow