Uff! Pierwszy człowiek, który podniósł pół tony (WIDEO)

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 2 stycznia 2017

Niesamowity rekord. Nie do pobicia?

Wśród wielu wielkich wydarzeń minionego roku warto przypomnieć to, które poza środowiskiem wyczynowców nie odbiło się na świecie zbyt szerokim echem, a przecież niewątpliwie powinno przejść do historii ludzkości.

9 lipca 2016 r. brytyjski strongman Eddie Hall jako pierwszy człowiek podniósł na turnieju w Leeds sztangę ważącą 500 kg (1102.31 funta)! Nikt inny nie dokonał tego wcześniej na żadnych oficjalnych zawodach. Hall podniósł sztangę w tzw. martwym ciągu, to znaczy do momentu, w którym zawodnik ma całkowicie proste plecy i nogi w kolanach.

“Te pół tony prawie mnie zabiło. Ciśnienie w głowie było ogromne. Po opuszczeniu sztangi zemdlałem, z nosa leciała mi krew. Dźwiganie takich ciężarów nie jest zdrowe dla człowieka. Ale dokonałem tego i jestem pewien, że jeszcze długo nikt tego nie powtórzy” – przyznał Hall w rozmowie z “Yorkshire Evening Post”. Tak to wyglądało:


Co prawda, w 2014 r. Litwin Zydrunas Savickas podniósł aż 524 kg, ale nie podnosił on klasycznej sztangi, tylko sztangę z oponami – znacznie dłuższą, więc miał łatwiej. Przypomnijmy jednak i tamten wyczyn:Eddie Hall osiągnął swój rekord dzięki systematycznym ćwiczeniom, w których serie po 300 kg w wyciskaniu na ławeczce, po 400 kg w przysiadzie, czy ciągnięcie samochodów wokół parkingu z zaciągniętym hamulcem ręcznym – to stałe elementy. Przy okazji dodajmy, że jego dzienna dieta to 10 tys. kalorii, 4 razy więcej niż u przeciętnego mężczyzny.

Zobacz także: Ile broni może ukryć na sobie piękna kobieta? (WIDEO)

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow