Coś dziwnego odkryli w Peru. Jeśli to nie mistyfikacja, to… (FOTO, WIDEO)

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 3 stycznia 2017

…to właściwe co? Dopóki uczeni dokładnie tego nie zbadają, nie chcemy przedwcześnie wyrokować.

Jedno jest pewne – dziwny fragment dłoni z trzema bardzo długimi palcami i bez kciuka nie przypomina kończyn żadnych znanych stworzeń na Ziemi, również tych wymarłych. Na razie wiadomo tylko, że – jak pisze portal “Hidden Inca” – znalezisko pochodzi z jaskini pod Cuzco, peruwiańskiego miasta w górach, które w czasach  Imperium Inków było jego stolicą.

Dodajmy, że w listopadzie “Daily Express” donosił o znalezieniu w tym samym miejscu dziwnej czaszki humanoida z resztkami skóry. Ma ona wprawdzie jakby dwa oczodoły i dziwne maleńkie usta, ale bardziej przypomina czaszkę jakiegoś jaszczura niż głowę człowieka. Obok leżała też resztka zmumifikowanego humanoidalnego szkieletu.

czaszka_peru


Z pewnością ani czaszka ani ręka nie należały do człowieka. Na rentgenowskim prześwietleniu widać, że każdy z palców składa się z 6-ciu kości, gdy ludzkie mają ich tylko 3. Kilka kolejnych takich kostek znaleziono obok. Co ciekawe, na jednym palcu zachował się podobny do ludzkiego paznokieć oraz coś w rodzaju metalowego implanta.

szkielet_peru

Pewną nieufność co do autentyczności tego znaleziska budzi fakt, że badacz – amator i autor publikacji Brian Forester, który jest obecnie dysponentem tych szczątków, nie chce ujawnić ani dokładnego miejsca, ani okoliczności odkrycia.


Twierdzi, że najpierw chce sam przeprowadzić na początku 2017 r. w USA testy DNA ręki i czaszki oraz ustalić ich wiek metodą radiowęglową. “Dopiero potem ujawnię wszystkie pozostałe szczegóły” – zapowiada.

szkielet_peru1

Natomiast portal “Hidden Inca” stanowczo zapewnia, że to odkrycie to nie jest żaden fake – jego dziennikarze twierdzą, że trzymali te szczątki w rękach i rozmawiali z ich znalazcą. Zdjęcia rentgenowskie mieli też oceniać peruwiańscy specjaliści.

Z kolei uczeni są podzieleni w kwestii wiarygodności naukowej samego Forestera, autora książek o dziwnych odkryciach. Wielu uważa go za amatora, który poszukuje sensacji. Dopóki jego znaleziska nie opisze któreś z uznanych pism naukowych i nie potwierdzą zawodowi badacze, pozostają nam tylko spekulacje.

Zobacz także: „Makabryczne puzzle”. 5 najbardziej upiornych znalezisk archeologii (WIDEO, FOTO)

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow