Znowu strzelanina w Stambule! Napastnik otworzył ogień w restauracji

By Dział: Przestępczość i Terror | 4 stycznia 2017

Niezidentyfikowany sprawca otworzył w środę wieczorem ogień z karabinu maszynowego w jednej z restauracji w Stambule – podaje telewizja Al Arabija.

Do ataku doszło w zatłoczonej restauracji w dzielnicy Fatih. Napastnik był prawdopodobnie sam. Według napływających informacji, co najmniej 3 osoby są ranne. O ewentualnych zabitych na razie nic nie wiadomo. Turecka policja otoczyła cały okoliczny teren. Władze mówią jednak, że mógł to nie być atak terrorystyczny tylko jakieś porachunki.

Przypomnijmy, że w Turcji 4-ty dzień trwa pościg za sprawcą sylwestrowej masakry w klubie nocnym “Reina”, w której zginęło 39 osób a ok. 70 zostało rannych. Odpowiedzialność za tamten zamach wzięło na siebie Państwo Islamskie. Wokół Stambułu roi się od policyjnych patroli i posterunków kontrolnych.

W środę władze podały, że zidentyfikowały już sprawcę. Według premiera Turcji, jest to 28-letni obywatel Kirgistanu Lakhe Maszrapow. W porcie Izmir zatrzymano też kolejnych 20 osób podejrzanych o powiązania z ISIS. 11 z nich to kobiety.


Nieoficjalnie wiadomo, że są to m.in. przyjezdni z rosyjskiego Dagestanu oraz 7-miu Ujgurów – mniejszości narodowej z Chin, którzy mieli jakoby dostarczać terroryście pieniądze na zamach i ucieczkę po jego dokonaniu – podaje gazeta “Haber Turk”.

Już wcześniej w związku z zamachem w Stambule zatrzymano 16 osób. Tak masowe zatrzymania wskazują jednak, że policja działa w dużym stopniu po omacku – aresztuje kogo się da pod byle podejrzeniem, a dopiero potem sprawdza, czy mógł on mieć coś wspólnego z tym atakiem.

Czytaj także: Alarm w służbach! Do Europy dostał się 400-osobowy oddział ISIS z generałem na czele (FOTO)


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow