Rosja zbombardowała niemiecką wyspę plastikowymi jajkami! (FOTO)

By Dział: Ciekawostki | 5 stycznia 2017

Wielkanoc nadeszła w tym roku w Niemczech nieco wcześniej?

Tysiące tajemniczych plastikowych z jajek z napisami cyrylicą wyrzuciło Morze Północne na wybrzeża niemieckiej wyspy Langeoog – donosi telewizja NDR. W środku jajek znajdowały się zabawki – niespodzianki, również z instrukcją w języku rosyjskim.

Mieszkańcy podejrzewają, że jakiś statek handlowy płynący do portu w Bremerhaven musiał chyba zgubić kontenery z tymi jajkami. W każdym razie żadne inne logiczne wytłumaczenie niespodziewanego “wielkanocnego prezentu” z Rosji nikomu nie przychodzi do głowy.

Swoją drogą ciekawe dla kogo w Europie był przeznaczony tak wielki transport rosyjskich jaj. A może zmierzał on nie z Rosji, a do Rosji? W końcu plastikowe jajka nie są tam chyba jeszcze objęte sankcjami.  Warto też sprawdzić, czy na “rosyjskich jajkach” nie ma przypadkiem gdzieś napisu “made in China”.


Natomiast zatrudnienie dzieci z miejscowego przedszkola do wyzbierania z brzegów wyspy zagrażających środowisku jajek z niespodzianką nie było chyba zbyt rozsądnym pomysłem. Lokalne władze uzasadniają jednak, że dzieci są w tej dziedzinie najlepszymi “eggs-pertami”.

jajka_niemcy1

Czytaj także: „Kogut Piotr” – najbardziej kretyński wynalazek na Białorusi. A może coś w tym jest?


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow