Jak umierać to z fasonem? Zaprosił na pogrzeb polityka 50 striptizerek! (FOTO)

By Dział: Ciekawostki | 5 stycznia 2017

Co kraj, to obyczaj. Ale, żeby tak?

Syn zmarłego szefa władz miasta Jiayi na Tajwanie zaprosił na pogrzeb ojca 50 striptizerek – donosi “Daily Mail”. Dziewczyny w czarnych bikini tańczyły na dachach 50-ciu kolorowych jeepów, które jechały na czele pogrzebowego konduktu. Towarzyszył im zespół rockowy, a dalej sunęło jeszcze ponad 150 samochodów.

Syn zmarłego zapewnia, że nie były to bynajmniej jakieś “jaja z pogrzebu”. Tłumaczy, że jego ojciec bardzo kochał życie i na pewno byłby zachwycony widząc, iż jego ostatnia droga przebiega w takich hucznych i wesołych okolicznościach.

“Na dwa dni przed śmiercią powiedział, że miał sen, w którym widział striptizerki tańczące na samochodach na jego pogrzebie” – przyznają członkowie rodziny zmarłego polityka Tung Hsianga, który od lat był najważniejszą osobą w tym 300-tysięcznym mieście.


tajwan_pogrzeb

Niecodzienna procesja sparaliżowała cały ruch drogowy w Jiayi. Kierowcy zatrzymywali się, aby gapić się na striptizerki, a liczni motocykliści zawracali i dołączali do konduktu. Potworzyły się wielkie korki.

Dziennikarze zauważają, że o ile dla ludzi w Europie taki pogrzeb wydaje się skrajnie bulwersujący i nielicujący z powagą śmierci, to na Tajwanie nie jest to aż tak niezwykłe. Showgirls – choć nie w takiej wielkiej liczbie – są często wynajmowane do tańczenia na rurze na pogrzebach, a striptiz pojawia się tam nawet na festiwalach religijnych.


tajwan_pogrzeb1

Zobacz także: Tradycja nie ginie! Paryż nadal stolicą europejskiej rozpusty (FOTO)

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow