Polak zastrzelony w Holandii! Sprawcy tajemniczego mordu schwytani

By Dział: Przestępczość i Terror | 6 stycznia 2017

W Capelle aan den IJssel dokonano mordu na Polaku. Kim są schwytani zabójcy?

Holenderska policja aresztowała w piątek trzech mężczyzn podejrzanych o zastrzelenie trzy dni temu Polaka w miejscowości Capelle aan den IJssel. Jak podała policja, trzech mężczyzn w wieku 33, 39 i 46 lat zostało zatrzymanych w Rotterdamie. Podczas rewizji znaleziono u nich broń palną.

Przypomnijmy, że jak podały wcześniej holenderskie media, 47-letni Polak, o którym wiadomo na razie tylko, że miał na imię Leszek i mieszkał tam od niedawna, został zastrzelony we wtorek 3 stycznia ok. godz. 21:00 na miejscowym parkingu przy ulicy Wiekslag.

Znaleziono go ciężko rannego w samochodzie Opel Zafira. Ratownicy próbowali go reanimować, ale zmarł w karetce. Wcześniej świadkowie usłyszeli co najmniej cztery strzały i widzieli uciekającego mężczyznę w kominiarce.


Niektórzy sądzili początkowo, że odgłosy strzałów to fajerwerki. Dopiero kiedy na miejscu pojawiło się pogotowie okazało się, że to zabójstwo. Do ścigania sprawców tego mordu skierowano aż 20-tu funkcjonariuszy.

Policja nie ujawnia na razie kim są zabójcy, ani jakie były ich motywy. Holenderskie służby apelują do okolicznych mieszkańców aby przekazali nagrania z prywatnych monitoringów. Jeśli ktoś coś wie na ten temat proszony jest o kontakt telefoniczny na numer holenderskiej policji 0900-8844 lub 0800-700 dla osób chcących zachować anonimowość.

Czytaj także: Alarm w służbach! Do Europy dostał się 400-osobowy oddział ISIS z generałem na czele (FOTO)


Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow