Skandal we Francji! “Peugeot zamyka fabrykę z powodu nadmiernych modłów do Allaha”

By Dział: Gospodarka i Pieniądze Społeczeństwo | 7 stycznia 2017

Tego jeszcze nie było. Bankructwo z powodu zatrudnienia zbyt wielu niewydajnych i ciągle modlących się muzułmanów?

“Nieustanne żądania religijne islamskich robotników doprowadziły do zamknięcia zakładów Peugeota pod Paryżem” – twierdzi Jean-Christophe Lagarde, szef francuskiej centroprawicowej Unii Demokratów i Niezależnych (UDI). Jego wypowiedź cytuje France Info.

“Zakłady w Aulnay zostały zamknięte w 2013 roku ponieważ muzułmańscy pracownicy nieustannie robili sobie niezaplanowane przerwy na modły, przez co stali się niewydajni. Taka jest prawda. Przedstawiciel Peugeota powiedział mi osobiście, że była to jedna z przyczyn zamknięcia tej fabryki, choć oczywiście nie jedyna” – ujawnia francuski polityk.

Dodajmy, że Lagarde jest jednocześnie wicemerem paryskiego przedmieścia Drancy, gdzie mieściły się te zakłady. Zapewnia on, że nie chce drażnić muzułmanów, ani zaogniać debaty o religii w pracy, ale w końcu trzeba przerwać “zmowę milczenia” na ten temat.


Lagarde poinformował też, że część muzułmańskich robotników próbowała w godzinach pracy “nawracać niewiernych” i nękała zatrudnionych tam nie-muzułmanów. “Na nikogo nie wolno wywierać w pracy presji, żeby przeszedł na islam, ani zmuszać go, żeby dostosowywał się do jego wyznawców” – podkreślił polityk.

Oczywiście rzecznik Peugeota natychmiast zaprzeczył oficjalnie tym – jak to określił – “podburzającym twierdzeniom” Lagarde’a. Według przedstawiciela firmy, zakłady w Aulnay zamknięto, gdyż koncern znajdował się wtedy na skraju bankructwa i trzeba było ograniczyć straty.


Również szef francuskich związków zawodowych CGT w koncernie Peugeot – Citroen Jean-Pierre Mercier potępił “paskudne kłamstwa”, które jakoby ma wygłaszać Lagarde.


“Jedyne przerwy w pracy jakie miały miejsce w Aulnay ze względów religijnych były związane z Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Wszyscy robotnicy ciężko pracowali, a muzułmanie modlili się poza godzinami pracy” – zapewnił.

Czytaj także: Europa pogrąża się w absurdzie. Arabów nie wolno legitymować „bo to ich obraża”

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow