Tak wyglądał atak ciężarówką na żołnierzy w Izraelu (WIDEO)

By Dział: Przestępczość i Terror | 9 stycznia 2017

Wiadomo już, że dokonał go terrorysta Państwa Islamskiego.

Przypomnijmy, że w niedzielę Palestyńczyk wjechał w grupę izraelskich żołnierzy zwiedzających Jerozolimę. Atak nastąpił na popularnej promenadzie Armon HaNatziv, z której rozciąga się widok na Starą Jerozolimę.

Na nagraniu widać jak ciężarówka wjeżdża w grupę wysiadającą z autokaru, a potem kierowca cofa, żeby jeszcze raz rozjechać przewróconych ludzi. Terrorysta zabił czworo żołnierzy – trzy kobiety i mężczyznę w wieku ok. 20 lat. 15-tu rannych trafiło do szpitala, w tym 6-ciu w ciężkim stanie.

Ponieważ izraelscy żołnierzy zawsze mają przy sobie broń, natychmiast otworzyli ogień do terrorysty, zabijając go na miejscu. Jak poinformował premier Izraela Benjamin Netanyahu, który przybył na miejsce tragedii, zamachowiec był znanym władzom zwolennikiem Państwa Islamskiego.


Palestyńczycy w Strefie Gazy wiwatowali na wieść o ataku. Abdul-Latif Kanu – rzecznik palestyńskiego Hamasu, który jakoby nie jest już organizacją terrorystyczną i faktycznie rządzi w tej Strefie, nazwał zamach “heroicznym aktem” i wezwał innych Palestyńczyków do takich samych działań. Hamas nie wziął jednak na siebie odpowiedzialności za ten atak.

Czytaj także: Izrael buduje nowy mur… kilkadziesiąt metrów w głąb ziemi!


Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow