Czarna seria dyplomatów Rosji! Martwy konsul

By Dział: Przestępczość i Terror | 10 stycznia 2017

Konsul Rosji w Grecji został znaleziony martwy w swoim ateńskim apartamencie. Obok niego mieszkał grecki premier.

Rosyjski konsul w Grecji 54-letni Andriej Malanin został znaleziony w swojej rezydencji w centrum Aten. To już trzecia śmierć wysokiego rangą rosyjskiego dyplomaty w ciągu 20-tu dni – donoszą greckie media.

Policja i pracownicy rosyjskiej ambasady weszli do mieszkania konsula zaniepokojeni faktem, że nie pojawił się on w pracy. Nie odpowiadał na telefony, a drzwi jego rezydencji były zamknięte od środka. Kiedy je wyważono, policja i koledzy z pracy znaleźli zwłoki dyplomaty.

Rosyjski konsul leżał na plecach w swoim własnym łóżku. Wokół nie było żadnych śladów przemocy, ani walki. Pierwsze ustalenia śledztwa wskazują więc, że konsul nie został zamordowany tylko zmarł z przyczyn naturalnych. Policja kryminalna wszczęła jednak drobiazgowe śledztwo, biorąc pod uwagę status dyplomatyczny Rosjanina.


Malanin mieszkał samotnie w apartamencie należącym do rosyjskiej ambasady na silnie strzeżonej ulicy, gdzie mieszczą się także rezydencje prorosyjskiego premiera Grecji Aleksisa Tsiprasa i prezydenta Prokopisa Pawlopulosa.

Przypomnijmy, że to już trzecia śmierć rosyjskiego dyplomaty w ciągu ostatnich 20-tu dni. W grudniu w stolicy Turcji Ankarze funkcjonariusz tureckich służb specjalnych, będący jednocześnie islamskim terrorystą zastrzelił rosyjskiego ambasadora Andrieja Karłowa w czasie wystawy malarstwa.

Wkrótce potem w Moskwie zastrzelony został Naczelnik Wydziału rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotr Polszkow.


Zobacz też: Tak wyglądał atak ciężarówką na żołnierzy w Izraelu (WIDEO)

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow