Potrzeba matką wynalazku. W Rosji alkoholikom zaaplikują pigułki ze świni

By Dział: Nauka i Odkrycia Społeczeństwo W popularnych | 10 stycznia 2017

Rosyjscy uczeni twierdzą, że są w stanie błyskawicznie zregenerować nawet najbardziej uszkodzoną wątrobę.

Okryciem mającym ratować na masową skalę uszkodzone wątroby alkoholików w Rosji pochwalił się gazecie “Izwiestia” szef Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Medycznego im. Sieczenowa, Aleksiej Liundup.

“Nasi specjaliści od chirurgii regeneracyjnej opracowali preparat peptydowy otrzymany z wątroby nowo narodzonych prosiąt, który pozwala uratować wątrobę nawet przy najcięższych jej uszkodzeniach” – zapewnia rosyjski uczony.

Dodaje, że preparat przetestowano już na najbardziej ciężkich przypadkach toksycznych i chirurgicznych uszkodzeń wątroby u zwierząt, które normalnie doprowadzają z reguły do ich śmierci. “Okazało się, że preparat pozwolił im przeżyć. Wątroba odbudowuje się, zwierzęta nie zdechły” – informuje naukowiec.


Zapowiada też, że w przypadku ludzi w najbardziej ciężkim stanie po zatruciu alkoholem preparat będzie wstrzykiwany bezpośrednio do wątroby. W lżejszych przypadkach stosowane będą pigułki z wątroby prosiąt. Należy je stosować w sytuacji kiedy wątroba jest szczególnie przeciążona, nie tylko alkoholem, ale także np. innymi lekarstwami, czy środkami chemicznymi.

O opinię w tej sprawie portal Belaruspartisan postanowił zapytać inny autorytet naukowy, tym razem z Białorusi, gdzie problemy z wątrobami alkoholików są równie częste jak w Rosji.


Biolog i onkolog Aleksander Meleszko przyznaje, że białoruscy uczeni takiego “cudownego preparatu” nie mają i zaleca po prostu maksymalne spożycie soków i owoców, a szczególnie jabłek, które doskonale wpływają na wątrobę, gdyż zawierają polifenole. Są one także w winie, ale leczenie wątroby alkoholika winem byłoby chyba nieco ryzykownym pomysłem.


Dodajmy, że w Rosji na marskość wątroby umierają rocznie tysiące alkoholików, szczególnie w ostatnim czasie, kiedy z powodu drożejącej wódki zaczęli oni pić różne tanie środki chemiczne i wynalazki. Czytaj o tym więcej: Rosjanie odkryli raj na Ziemi: płyn kosmetyczny „Ogórek” lepszy niż wódka.

Często dochodzi tam do masowych zatruć i zgony następują całymi falami, jak niedawno w Irkucku: Morderczy głóg! Masowe zgony w Rosji! Zwołano posiedzenie rządu.

Czytaj także: Uczeni wykryli gen alkoholizmu!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow