Sprzedają flagę Polski jako wycieraczkę do butów!

By Dział: Przestępczość i Terror | 13 stycznia 2017

W internetowym sklepie Amazon pojawiła się oferta sprzedaży polskiej flagi jako wycieraczki do butów.

Nazwa produktu “Poland Door Mat Floor Mat – Flag” nie budzi żadnych wątpliwości, że może to tylko przypadkowy dobór kolorów. Można ją kupić za 54,99 USD. Informację o tym podał “Washington Post”. Po naszej publikacji oferta została usunięta z Amazon.

Wcześniej taki sam przypadek miał miejsce z flagą Indii. Hindusi nie pozwolili się w ten sposób znieważać – zagrozili, że dyrektorzy Amazon dostaną zakaz wjazdu do Indii i szokująca oferta natychmiast zniknęła z serwisu. Amazon to największy na świecie sklep internetowy. Jego polskie siedziby mieszczą się w Sadach koło Poznania i w Bielanach Wrocławskich.

Dodajmy, że zgodnie z polskim prawem, każdy “kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.


W naszym kraju grożą też kary za szarganie flag innych państw. Prawo to obowiązuje jednak, oczywiście, tylko na terytorium terytorium Polski. W Kanadzie (oferta jest zamieszczona w domenie Amazon.ca) nie ma za to żadnej kary, w Stanach Zjednoczonych również nie. Jest to w tych krajach traktowane jako “wolność wypowiedzi”.

Zobacz także: Polityczne szaleństwo! W Szwecji zalegalizowano flagę Państwa Islamskiego

Reporters.pl


Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow