Łukaszenka, zabierz do cholery tych Arabów! Bruksela zapłaci mu za wsadzenie IMIGRANTÓW DO OBOZÓW!

By Dział: Społeczeństwo | 13 stycznia 2017

Imigracyjne obozy za wschodnią granicą Polski? Wkrótce ruszą. Białoruś jak Turcja?

Syryjczycy, Czeczeńcy, Ukraińcy, Azjaci – wszyscy oni mają trafić do obozów, które za pieniądze Unii Europejskiej ma zbudować Białoruś. Unia Europejska chce zapłacić za to 7 mln euro prezydentowi Aleksandrowi Łukaszence – tak zakłada tajne porozumienie Brukseli z Mińskiem, do którego dotarła niemiecka gazeta “Die Tageszeitung”.

Informacja miała być tajna, w Brukseli nadano jej status “ściśle do użytku wewnętrznego”. Mimo to wyciekła. Wynika z niej, że “na terytorium Białorusi planowana jest budowa centrów rozmieszczenia imigrantów (Migrants Accomodation Center) typu otwartego i zamkniętego”.

Tzw. “centra zamknięte” w nomenklaturze Unii Europejskiej są faktycznie więzieniami deportacyjnymi. W każdym z nich ma zostać umieszczonych od 30-tu do 50-ciu islamskich imigrantów, ale także “osoby uciekające przed kryzysem ekonomicznym w Federacji Rosyjskiej”. Prawdopodobnie na początku będą to głównie Czeczeni, ale wkrótce także Rosjanie i inni Azjaci.


W tajnym porozumieniu Brukseli z Łukaszenką zapisano wprawdzie, że warunki pobytu w tych obozach na Białorusi “będą odpowiadać standardom UE ” – kobiety mają być oddzielone od mężczyzn i poddane “opiece psychologicznej” – ale w praktyce i tak wiadomo, że ich los będzie zależał wyłącznie od dobrej woli władz w Mińsku.

Czy te “obozy imigracyjne” ruszą – zależy od finansowych negocjacji Łukaszenki z Brukselą. Mińsk stawia Unii warunek: zrobimy obozy i zamkniemy w nich waszych uchodźców, ale w zamian macie uprościć warunki uzyskiwania wiz Schengen dla obywateli Białorusi.

“Problem polega na tym, że Białoruś nie jest w stanie w praktyce realizować porozumień o readmisji z Unią Europejską, to znaczy przyjmowania imigrantów wydalanych z krajów UE, którzy dotarli tam przez Białoruś. Więc niech sama się teraz o nich martwi” – mówią unijni eksperci.


“Po prostu nie mamy potrzebnej do tego infrastruktury. Chcecie, żebyśmy zabrali waszych imigrantów? To dajcie nam na to pieniądze” – odpowiada Brukseli Naczelnik Głównego Zarządu Konsularnego MSZ Białorusi Igor Fisenko.

Wszystko wskazuje jednak, że obozy dla imigrantów wydalanych z Unii Europejskiej na Białorusi powstaną – Bruksela dogada się w końcu w tej sprawie z prezydentem Aleksandrem Łukaszenką, tak jak wcześniej dogadała się z prezydentem Turcji Recepem Erdoganem. Pytanie, co białoruski prezydent zamierza zrobić z tymi tysiącami imigrantów, które wyśle mu UE?

Przypomnijmy, że 9 stycznia Białoruś totalnie zaskoczyła Zachód znosząc wizy dla obywateli krajów Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i – łącznie – dla 80 państw.

Czytaj także: Kompletne zaskoczenie! Białoruś zniosła wizy dla UE i USA

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow