Podwodny skandal: ktoś zapłodnił rekinicę!

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 17 stycznia 2017

Pracownicy oceanarium w Townsville w Australii byli w szoku, kiedy samica rekina brodatego Leoni niespodziewanie powiła trójkę małych rekiniąt – donosi “New Scientist”.

Zdarzenie zdumiewające, gdyż od 4-ch lat z Leoni nie przebywał żaden samiec. Jej “były mąż”, z którym miała wcześniej 20 rekiniąt, został przesiedlony do innego zbiornika w 2012 r. Od tego czasu Leoni pływała samotnie i nagle coś takiego.

Ponieważ nad takim zdarzeniem świat oceanografii nie może tak po prostu przejść do porządku dziennego, wszczęto naukowe śledztwo. Na razie jest tylko jedno wyjaśnienie tego fenomenu: najwyraźniej samica rekina przez 4 lata przechowywała nasienie swojego byłego partnera i w końcu je wykorzystała.

Podobno teoretycznie jest to możliwe u rekinów, waranów i dusicieli boa. Jednak co ciekawe, badania wydanych przez Leoni na świat małych rekinów wykazały, że występuje u nich tylko DNA matki – poinformowała Christine Dudgeon z Uniwersytetu Queensland.


Wygląda więc na to, że ta samica z gatunku Stegostoma fasciatum znalazła jakiś sposób samodzielnego rozmnażania się. “Całkiem możliwe, że taki aseksualny sposób wydawania potomstwa występuje w przyrodzie częściej niż nam się zdaje” – przyznaje zaintrygowana badaczka.

Czytaj także: Trzech Murzynów zginęło w czasie rytualnego gwałtu na krokodylu!

Reporters.pl


Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow