Żydzi masowo uciekają z Francji! Gdzie jest najgroźniej? (FOTO)

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 17 stycznia 2017

Z “cywilizowanego państwa w środku Europy” uciekło przez 3 lata ponad 20 tys. Żydów, a od 2006 r. – 40 tys.

Kolejne 5 tys. Żydów uciekło z Francji do Izraela w 2016 r. – donosi “The Local”, powołując się na najnowsze statystyki Agencji Żydowskiej na rzecz Izraela. Dołączyli oni do 7,9 tys. Żydów, którzy uciekli z tego kraju w roku 2015 i 7,23 tys. z roku 2014. Jak podaje AFP, od 2006 r. wyjechało już z Francji 40 tys. Żydów.

Emigracja żydowska z Francji wzmogła się szczególnie po zamachach z 2015 r., w tym po styczniowym ataku islamisty na sklep koszerny w Paryżu, w którym zginęły 4 osoby i na centrum żydowskie w Nicei.

Żydzi we Francji od dłuższego czasu padali już zresztą ofiarą nożowników i uzbrojonych terrorystów muzułmańskich. M.in. w ataku na szkołę żydowską w Tuluzie w marcu 2012 r. islamista zabił 4 osoby, w tym 3 dzieci, a jeszcze w 2006 r. społecznością żydowską wstrząsnęło porwanie i brutalne zamordowanie młodego Żyda Ilana Halimiego na paryskim przedmieściu.


Przedstawiciel społeczności żydowskiej we Francji Daniel Benhaim przyznaje, że głównym powodem ucieczki Żydów z Francji jest poczucie zagrożenia islamskim terroryzmem. Niektórzy francuscy eksperci “pocieszają” jednak, że Żydzi emigrują także z powodów religijnych, rodzinnych i ekonomicznych.

Żydowska wspólnota we Francji nadal jest jednak największa w Europie – liczy ok. 500 tys. Przypomnijmy, że o przemocy wobec Żydów we Francji pisaliśmy też w artykule: Rabin w jarmułce dźgany przez nożownika krzyczącego „Allahu Akbar!” To nie antysemityzm. To nie terroryzm.


Tymczasem dziennik “Le Figaro” opublikował mapę, która pokazuje, gdzie we Francji jest dziś najbardziej niebezpiecznie. Okazuje się, że w 2016 r. dokonano w tym kraju 3,7 mln zbrodni, aktów przemocy i rabunków.


Najgorsza jest sytuacja w Paryżu, a szczególnie na jego północnym przedmieściu Seine-Saint-Denis, gdzie odnotowano 18,2 takich zdarzeń na każdy 1000 mieszkańców, w tym 5,8 rabunków. W centralnym Paryżu wskaźnik przemocy wynosi 15,7 na 1000 mieszkańców.

Równie niebezpieczne są regiony Alp Nadmorskich, Delty Rodanu (Marsylia), departament Nord, departament Sekwany i Marny w regionie Ile-de-France, Dolina Oise, Dolina Marny i terytoria zamorskie Francji, szczególnie Gujana, ale także Gwadelupa i Martynika.

Francja_przestepczosc

Czytaj także: Skrajna prawica w Austrii potępiona za… potępianie antysemityzmu!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow