Smog w Kijowie z lotu ptaka. “Spokojnie, to tylko bajkowe spaliny” (WIDEO)

By Dział: Ciekawostki Społeczeństwo | 17 stycznia 2017

Tak wygląda obecnie ukraińska stolica z góry.

Gdyby nie fakt, że  zagraża to życiu ludzi, można by uznać te kadry za scenerię niemal “bajkową”. Mroźny słoneczny poranek w połączeniu z gęstą zawiesiną w powietrzu tworzy rzeczywiście niezwykły pejzaż miejski.

Z powodu braku wiatru, wysokiej wilgotności i mgieł widoczność w niektórych dzielnicach Kijowie spadła do 100 m – podaje Ukraińskie Centrum Hydro-Meteorologiczne. Pomimo, że mieszkańcy skarżą się, iż od wczoraj w powietrzu czuje się silny zapach spalenizny, władze zapewniają, że “nie ma powodów do obaw i paniki”.

“To wszystko z powodu topniejącego śniegu, który powoduje mgłę, a wiatr jej nie rozprasza. W dzień temperatura podnosi się nawet powyżej zera, a przecież takie zjawisko występuje nawet przy ujemnych temperaturach. A zapach spalenizny nie jest z żadnego pożaru tylko ze spalin” – tłumaczy dyrektor miejscowego centrum ekologicznego Władimir Borejko.


Dla mieszkańców Kijowa jest to, mimo wszystko, pewne pocieszenie, gdyż jeśli znowu okazałoby się, że płoną wysypiska śmieci pod Kijowem lub okolice Strefy Czarnobylskiej, zatrucie powietrza byłoby znacznie groźniejsze.


Czytaj także: Koniec z zatruciem powietrza? Uczeni przypadkowo odkryli genialnie prosty sposób! (WIDEO)


Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow