Terroryści wzięli 40 zakładników w Birmie!

By Dział: Przestępczość i Terror | 21 stycznia 2017

Informację podaje Nation TV powołując się na miejscową policję.

Na razie wiadomo, że zakładników jest 40-tu i są to turyści z Tajlandii. Terroryści należą do lokalnej mniejszości etnicznej Karenów. Jest to drugą co do liczebności narodowość w Birmie – jest ich 5 mln, stanowią 7 proc. wszystkich mieszkańców. Mieszkają w górskich regionach kraju w stanie Karen, gdzie ich separatystyczne bojówki walczą o niepodległość.

W zamian za zwolnienie tajlandzkich zakładników żądają uwolnienia jednego ze swoich członków, który wcześniej został aresztowany za przemycanie uchodźców przez granicę. Policja podaje, że rozpoczęła się już negocjacje z terrorystami, którzy na początek zgodzili się uwolnić kilku zakładników.

O historii Karenów wiadomo niewiele, choć są narodem starym – przybyli do Birmy z północy w XII w. W końcu XIX w. Brytyjczycy przyznali im nawet autonomię. W czasie II wojny stali po stronie Brytyjczyków przeciwko Japończykom.


Karenów nie jednoczy religia – są buddystami, animistami i chrześcijanami (zarówno katolikami, jak protestantami), ani język – mówią trzema różnymi narzeczami. Ich Demokratyczna Armia Buddyjska też jest wewnętrznie skłócona. Część Karenów mieszka po drugiej stronie granicy – w zachodniej Tajlandii.

Jednak świat wie o nich głównie to, że ich kobiety noszą na szyjach charakterystyczne pierścienie, a mężczyźni mają zwyczaj grać na bębnach z brązu, aby wywołać rechot żab na polach, co według ich wierzeń sprowadza deszcz. A deszcz jest im potrzebny, gdyż są narodem rolniczym i na rolnictwie oparta jest cała ich kultura.

Czytaj także: 12 mln dokumentów CIA ujawnionych w Internecie! UFO, tajne operacje, zjawiska paranormalne… (FOTO)


Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow