Dobra zmiana w Białym Domu? Trump usuwa popiersie Martina Luthera Kinga! Zamiast niego wstawił…

By Dział: Ciekawostki Polityka | 21 stycznia 2017

Radzimy zejść do schronu. Za chwilę wybuchnie potworny jazgot.

Prezydent Donald Trump, nazajutrz po zaprzysiężeniu, wszedł do swojego Gabinetu Owalnego w Białym Domu i pierwszą rzeczą, którą kazał zrobić, było przesunięcie do odległego kąta popiersia Martina Luthera Kinga – słynnego murzyńskiego pastora zamordowanego w 1968 r. – podaje CNN.

Zamiast niego Trump kazał przynieść z magazynu popiersie dawnego brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, którego usunął niegdyś Barack Obama po rozpoczęciu swojej prezydentury, ustawiając na jego miejscu właśnie Kinga.

Wtedy wzbudziło to ostrą krytykę brytyjskich władz. Teraz Churchill wrócił na swoje miejsce. Warto jednak odnotować, że Trump – w odróżnieniu od Obamy – nie kazał wyrzucić niechcianego popiersia z gabinetu, a jedynie przesunął je w inne miejsce.


Nie powstrzyma to jednak zapewne histerycznego oburzenia i oskarżeń o “rasizm” ze strony mainstreamowych mediów. Ponadto Trump dokonał także zasadniczego przemeblowania Gabinetu Owalnego: wymienił zasłony, dywan i niektóre obrazy, a także kazał wstawić sofy pokryte brokatem.

Zobacz także: Dom Trumpa wystawiony na sprzedaż! (WIDEO)

Reporters.pl


Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow