Płonący wieżowiec runął w Teheranie! 50 strażaków nie żyje (WIDEO)

By Dział: Katastrofy | 22 stycznia 2017

Przerażające sceny z irańskiej stolicy.

17-piętrowy wieżowiec Plasco Building w Teheranie zapalił się w czwartek rano. Pożar wybuchł na 9-tym piętrze i błyskawicznie rozprzestrzenił się na najwyższe kondygnacje. Ludzi zdążono, na szczęście ewakuować. Z ogniem walczyło w środku kilkudziesięciu strażaków.

Wtedy właśnie nastąpiła tragedia – coś eksplodowało na 10-ym piętrze i w ciągu dosłownie kilku sekund płonący wieżowiec runął w kłębach brunatnego dymu. Pod gruzami zginęło co najmniej 50 strażaków – podała irańska agencja IRNA. Media informują też, że kolejnych 38-miu strażaków zostało rannych.

Na miejscu pracują jeszcze ekipy ratowników z psami wyszkolonymi do znajdowania ludzi pod gruzami, ale prawdopodobnie nie znajdą już tam nikogo żywego. Z całego świata napływają do Iranu kondolencje.


Wieżowiec Plasco Building zbudowano w 1962 r. W tamtym czasie był to najwyższy budynek w Teheranie i symbol nowoczesności. Mieściło się w nim centrum handlowe i zakłady odzieżowe. Żydowsko – irański przedsiębiorca Habibollah Elghanian, który wzniósł ten wieżowiec, został aresztowany i stracony w Iranie w 1979 r. za powiązania z Izraelem.

Oto moment zawalenia się budynku:Zobacz także: Dramatyczne nagranie z auta uciekającego przez sam środek wielkiego pożaru (WIDEO).

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow