W Rosji wpadli na pomysł przesiedlenia emerytów i artystów za Koło Podbiegunowe! (FOTO)

By Dział: Społeczeństwo | 23 stycznia 2017

Na razie proponują im to dobrowolnie…

Na “genialny” pomysł pozbycia się ze społeczeństwa wiecznie narzekających na warunki emerytów i ciągle coś knujących artystów wpadł szef nacjonalistycznej Liberalno – Demokratycznej Partii Rosji, deputowany Władimir Żyrinowski. Złożył on emerytom i artystom “propozycję nie do odrzucenia” i opublikował ją na partyjnej stronie.

Rosyjski polityk chce, żeby przesiedlili się oni na Syberię, a najlepiej za Koło Podbiegunowe. “Tam w wielu miastach stoją puste mieszkania bo ludzie stamtąd wyjechali. Otworem stoją Magadan, Murmańsk i wiele mniejszych miejscowości. Czemu nie mielibyście się tam przeprowadzić? Pomożemy wam” – zachęca Żyrinowski.

“Jeśli emeryt mieszka w Rosji w złych warunkach, to jaka mu różnica, gdzie się znajduje? Tam też będzie miał mieszkanie” – kusi lider rosyjskich nacjonalistów. Zapewnia – przynajmniej na razie – że chodzi mu wyłącznie o “dobrowolne przesiedlenia”.


Z kolei artystów lider LDPR najchętniej wysiedliłby do tzw. monomiast na Dalekiej Północy. “Przecież ludzie wolnych zawodów mogą pracować przez Internet, więc też nie ma znaczenia, gdzie mieszkają” – tłumaczy.

Zdumiewająca propozycja Żyrinowskiego zmroziła rosyjskich emerytów w sensie dosłownym. Ale – jak to rosyjscy emeryci – otwarcie boją się protestować.

“To jest dość niezwykła propozycja. Trzeba ją przemyśleć. Możemy, oczywiście, przedyskutować ją z naszymi członkami” – mówi niepewnie w radiu “Goworit Moskwa” szef stołecznego oddziału Związku Emerytów Rosji, Igor Korniejew.


O reakcji artystów na tę propozycję nic na razie nie wiadomo.

starcy_w_Rosji1

domy_w_Rosji

Czytaj także: Z tajnego archiwum CIA: Rosjanie rozstrzelali pod Gdynią 10 tys. własnych rodaków!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow