Real Madryt usuwa krzyż ze swojego herbu!

By Dział: Ciekawostki Społeczeństwo W popularnych | 25 stycznia 2017

“Aby nie urazić muzułmańskich kibiców”.

Poinformował o tym Reutersa Khaled Al-Mheiri – wiceprezes arabskiego holdingu Marka, która wykupił prawo na wyłączność do produkcji i sprzedaży produktów związanych z Realem Madryt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, Katarze, Omanie i Bahrajnie.

Zgodnie z tą umową, w krajach Bliskiego Wschodu wszystkie klubowe pamiątki hiszpańskiego klubu mają być rozprowadzane bez krzyża wieńczącego koronę w herbie drużyny. “Krzyż zostanie usunięty ze względu na aspekty kulturowe. Widoczny na produktach krzyż jest kwestią wrażliwą” – ocenił Al-Mheiri.

Tak więc koszulki, czapki i wszelkie inne gadżety klubu mają być sprzedawane w wersji bez krzyża. Zakaz nie obejmuje jedynie replik strojów klubowych. To kolejny już przykład niszczenia tysiącletniej chrześcijańskiej tożsamości i kultury Europy przez wdzierający się islam.


Przypomnijmy, że obecna wersja herbu Realu Madryt powstała w 1920 r. Wtedy to król Alfons XIII nadał klubowi przydomek Real, czyli “królewski”. Do herbu dołączono koronę, na której szczycie zgodnie z tradycją widnieje nieduży krzyż.

Chrześcijański symbol usuwano już z herbu Realu kilkukrotnie, m.in. pod presją anarchistów i komunistów w okresie Drugiej Republiki w latach 30-ch XX w. i w czasie wojny domowej w tym kraju w latach 1936–1939. Jednak od 1941 r. krzyż pojawił się w herbie ponownie i od tej pory był już tam stale.


Aż do teraz. A raczej do 2014 r., kiedy krzyż zniknął m.in. z herbu Realu na kartach kredytowych po tym jak klub podpisał umowę z National Bank of Abu Dhabi, a także postanowił zbudować w Emiratach luksusowy kompleks sportowo – hotelowy.


Czytaj także: FIFA ukarała piłkarzy za… pamięć o ofiarach wojny!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow