Piechota morska Ukrainy odbiła lasy pod Mariupolem i okrążyła Dokuczajewsk! “Jeszcze kilka kroków i…”

By Dział: Armia i Wojna | 25 stycznia 2017

Kawałek po kawałku, kolejne tereny przechodzą w ręce Ukrainy.

“Ukraińska piechota morska zajęła nowe pozycje w rejonie Mariupola, zbliżając się do wsi, którą separatyści zdobyli w ubiegłym roku” – informują na Facebooku tamtejsi wolontariusze z grupy “Wróć żywy”.

Zdobyte tereny obejmują m.in. lasy w rejonie Mariupola. “Teraz Rosjanie nie przyjdą już do nas tędy w gości. Jeszcze parę kroków i nasze wojsko wyzwoli także wieś, którą wróg zdobył w zeszłym roku. Pracujemy po cichu, ale pewnie” – głosi komunikat.

Na zajęcie nowych terenów przez Ukraińców ciężka artyleria separatystów w tym rejonie odpowiedziała zmasowanym ostrzałem. Wolontariusze apelują o przysłanie na wysunięte ukraińskie pozycje celowników z termowizorami, żeby – jak piszą – “skuteczniej odstrzeliwać tych, którzy stają na drodze armii ukraińskiej”.


Z kolei dzień wcześniej piechota ukraińska odbiła z rąk Rosjan i separatystów terytorium na tzw. Łuku Swietłodarskim, praktycznie okrążając kontrolowany przez separatystów Dokuczajewsk. “Troszkę poprawiliśmy linię frontu. I jak wam się teraz śpi w Debalcewie?” – pyta separatystów wolontariusz Jurij Mysiagin, nawiązując do nieoficjalnych planów odbicia przez Ukrainę tego miasta.

Przypomnijmy, że jeszcze wcześniej – na innym odcinku frontu w Donbasie – armia ukraińska przechwyciła 6 miejscowości, przesuwając linię frontu o 15 km.

Tymczasem w rejonie Popasnej weterani walk w Donbasie, przeniesieni obecnie do rezerwy, zablokowali na stacji kolejowej 700 wagonów, które wiozły artykuły spożywcze do zajętego przez separatystów Ługańska.


“Nie pozwolimy zaopatrywać terrorystów” – ogłosił deputowany Siemion Siemionczenko. Organizatorzy blokady nie ukrywają, że chcą “docisnąć separatystów głodem”. Ukraińskie MSZ i SBU nie przeszkadzają blokadzie.

Czytaj także: Narkomani, chorzy na AIDS i gruźlicy – wszyscy na front! Wrócili w trumnach…

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow