Takie rzeczy tylko w Chinach? Rowerzysta przejechał 500 km w złym kierunku!

By Dział: Ciekawostki W popularnych | 26 stycznia 2017

O zdumiewającej pomyłce Chińczyka donosi BBC, powołując się na chiński portal People’s Online Daily.

Młody mężczyzna, który pracował w Rizhao, postanowił spędzić Chiński Nowy Rok (28 stycznia) w domu rodzinnym w Qiqihar, oddalonym o 2 tys. km. Wsiadł więc na rower i pojechał. W złym kierunku.

Na dość kiepskim rowerze przejechał w ten sposób 500 km przez 30 dni, nocując – jak twierdzi – w lokalnych kawiarenkach internetowych, gdyż skończyły mu się pieniądze i nie miał czym zapłacić za nocleg.

Niestety, jak przyznaje, on sam nie umie korzystać z Internetu i nie potrafi odczytywać map. “Polegałem na tym, co mi ludzie wskażą” – mówi. Po przejechaniu 500 km zatrzymała go policja w centralnej prowincji Anhui, kiedy wjechał na drogę z zakazem ruchu rowerów. Dopiero wtedy uświadomiono mu jego pomyłkę.


Policjanci zlitowali się nad biedakiem i wspólnie z pracownikami miejscowego dworca zrzucili się dla niego na bilet kolejowy do rodzinnego miasta. Swoją drogą znajomość geografii własnego kraju musi być wśród Chińczyków dość słaba bo trudno przecież podejrzewać, że wszyscy pytani po drodze celowo kierowali nieszczęsnego rowerzystę w złą stronę.

Zobacz także: Przez 15 lat budował sobie „chatkę” na drzewie. Wyszedł mu pałac… (FOTO)

Reporters.pl


Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow