Pierwszy przywódca separatystów nie żyje! Umierają jeden po drugim…

By Dział: Armia i Wojna Przestępczość i Terror | 27 stycznia 2017

Według oficjalnej wersji Walerij Bołotow zmarł na atak serca w swoim mieszkaniu w Moskwie.

Przypomnijmy, że Bołotow – zawodowy żołnierz sowieckich wojsk powietrzno – desantowych – był pierwszym przywódcą rebelii w Donbasie. W maju 2014 r. został szefem samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej, czyli tzw. “ludowym gubernatorem” i zajmował to stanowisko do sierpnia.

Potem podał się do dymisji, uzasadniając to tym, że został ranny. Od tego czasu zajmował się organizowaniem w Rosji pomocy dla ługańskich separatystów.

Dodajmy, że również w piątek zmarł wiceminister przemysłu Donieckiej Republiki Ludowej Siergiej Tretjakow. Z kolei w ubiegłym miesiącu zmarł minister rolnictwa i zaopatrzenia LNR Siergiej Litwin.


To tylko kilka ostatnich przypadków nagłych śmierci czołowych przywódców donbaskich separatystów. Bardzo wielu z nich zginęło w skrytobójczych zamach, rywalizując między sobą o władzę. Kilku separatyści sami zakatowali w więzieniach, oskarżając ich o zdradę, jak np. byłego premiera LNR Giennadija Cypkałowa.

Najgłośniejsza była jednak śmierć słynnego dowódcy separatystów Arsenija Pawłowa ps. “Motorola”, który w październiku ub. roku wyleciał w powietrze w windzie własnego domu w Doniecku wraz ze swoim ochroniarzem.

Tak więc z pierwszych przywódców rebelii w Donbasie nie żyje już prawie żaden, oprócz Igora Girkina (Striełkowa), byłego “ministra obrony” DNR, który w porę uciekł do Rosji, ale teraz skarży się, że wegetuje w nędzy.


Zarówno on, jak i inni dawni aktywiści separatystów twierdzą, że rosyjskie służby specjalne po kolei likwidują wszystkich najbardziej popularnych przywódców rebelii, aby zatrzeć ślady różnych zbrodni, a także całkowicie podporządkować Moskwie obecne kierownictwo DNR i LNR.

Czytaj także: Pięciu takich samych? Bezpieka Ukrainy aresztowała dziwnych „turystów” z Rosji. „Wpadliśmy odpocząć”

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow