Korea Północna zdobyła pluton do 8 bomb atomowych!

By Dział: Armia i Wojna | 29 stycznia 2017

Ustalili to analitycy z Johns Hopkins University w Baltimore.

Według nich, komunistyczne władze zdobyły 50 kg plutonu, z którego są w stanie wyprodukować od 6-ciu  do 8-miu bomb jądrowych – podaje Euronews. Po przeanalizowaniu zdjęć satelitarnych eksperci stwierdzili też, że Korea Północna wznowiła pracę reaktora jądrowego w Jongbjon, 100 km od stolicy kraju – Phenianu.

Na zdjęciach widać jak z systemu chłodzenia reaktora gorąca woda wpada do zamarzniętej rzeki Kurjong. To właśnie ten reaktor o mocy 5 megawatów Korea Północna wykorzystuje do produkcji plutonu dla broni jądrowej.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Korea Północna dokonała dwóch próbnych detonacji ładunków jądrowych w odstępie ośmiu miesięcy oraz przeprowadziła szereg prób rakietowych.


Z kolei 10 stycznia br. reżim w Phenianie ostrzegł, że jest gotów do wystrzelenia międzykontynentalnej rakiety balistycznej “w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca, które wskaże przywódca Kim Dzong Un”.

Zaniepokojone możliwością koreańskiego uderzenia jądrowego władze Japonii zapowiedziały na 17 marca br. próbną ewakuację całego 30-tysięcznego miasta Oga na wyspie Honsiu.

Zobacz także: Z “najpotężniejszej” armii świata wystaje słoma! (WIDEO)


Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow