Brutalny atak na biskupa w czasie mszy! (WIDEO)

By Dział: Przestępczość i Terror | 31 stycznia 2017

Szokujące zdarzenie wstrząsnęło zgromadzonymi w kościele wiernymi.

Do brutalnego ataku na biskupa doszło w Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w rzymskokatolickiej Archidiecezji w Newark w amerykańskim stanie New Jersey w ostatnią sobotę.

Manuel A. Cruz, biskup pomocniczy Archidiecezji Newark odprawiał mszę w intencji zmarłego znanego lokalnego baseballisty Roberto Clemente, który zginął w katastrofie lotniczej kiedy w 1972 r. leciał z pomocą humanitarną dla dotkniętej trzęsieniem ziemi Nikaragui.

W pewnym momencie do 63-letniego biskupa zbliżył się Murzyn ubrany w białą marynarkę, nałożoną na czerwone ubranie i z całej siły uderzył go w twarz, przewracając do tyłu na podłogę i wybijając kilka zębów.


Ponieważ na mszy byli obecni policjanci, natychmiast rzucili się na napastnika i obezwładnili go, skuli kajdankami i wyprowadzili. Okazał się nim niejaki Charles Miller. Postawiono mu zarzuty napaści i pobicia. Jego motywy nie są na razie znane.

Biskupowi udzielono pomocy medycznej i założono aż 30 szwów. Obecnie przebywa on w swojej rezydencji w Newark. “To smutne, co się stało, ale Bogu dzięki, że nie skończyło się to gorzej” – oświadczył rzecznik tamtejszej Archidiecezji.

Biskup Cruz podejrzewa, że Miller jest psychicznie chory, ale zapowiedział, że odprawi za niego mszę. “To mój brat i będę się za niego modlił” – dodał.


Zobacz także: Islamski imigrant niszczy i profanuje włoskie kościoły! Wstrząsające nagranie (WIDEO, FOTO)

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow