Okręty NATO wpłynęły na Morze Czarne!

By Dział: Armia i Wojna | 31 stycznia 2017

Kierują się na wschód.

Fregaty wojenne Hiszpanii i Kanady – “Almirante Juan de Borbón” i HMCS “St. John’s” weszły na Morze Czarne i kierują się na wschód – donoszą agencje. Wkrótce dołączy do nich amerykański niszczyciel “Porter” wyposażony w system satelitarnej obrony przeciwrakietowej i najnowocześniejszy brytyjski niszczyciel rakietowy HMS “Diamond”.

To pierwszy przypadek wpłynięcia brytyjskiego okrętu wojennego na Morze Czarne od zakończenia Zimnej Wojny. Jak podaje dowództwo sił morskich Rumunii, okręty NATO wezmą udział w manewrach wojskowych “Morska Tarcza 2017”, które odbędą się w dniach 1-10 stycznia br. we wschodniej części morza.

Według nieoficjalnych informacji “Sunday Mail”, brytyjska jednostka podpłynie też do brzegów Ukrainy i wejdzie do portu w Odessie w ramach bliżej nieokreślonych “tajnych ćwiczeń” z udziałem 650-ciu brytyjskich żołnierzy na Ukrainie.


“Wielka Brytania wysyła jasny sygnał, że jesteśmy gotowi bronić demokracji na całym świecie i wspieramy suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy” – oświadczył minister obrony Wielkiej Brytanii Michael Fallon.

Przypomnijmy, że zgodnie z międzynarodową Konwencją z Montreux, okręty wojenne krajów nie leżących nad Morzem Czarnym mogą tam przebywać przez 21 dni.

Zobacz także: Amerykanie pokazali niesamowity atak śmiercionośnego roju dronów (WIDEO)


Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow