Walka buldogów pod dywanem: Putin usunął 16-tu generałów!

By Dział: Armia i Wojna | 2 lutego 2017

Zaskakująca kadrowa czystka w resortach siłowych Rosji.

Prezydent Władimir Putin zdymisjonował 16-tu generałów na raz – donoszą agencje. Czystka objęła policję, MSW, Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej i Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Dekret o dymisji opublikowano na oficjalnej stronie informacji prawnych Kremla.

Co ciekawe, jeden ze zdymisjonowanych generałów, Nikołaj Litiuk – szef Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych na Kaukazie – zaledwie wczoraj został odznaczony medalem “Sława Osetii” za skuteczną likwidację skutków lawin, które zatarasowały tamtejsze drogi.

Z kolei inny zdymisjonowany – szef tego Ministerstwa na Uralu Siergiej Miroszniczenko wykazał się skutecznym gaszeniem pożarów na Półwyspie Jamalskim. Wśród usuniętych generałów jest też m.in. szef Komitetu Śledczego w Okręgu Chanty-Mansyjskim i Główny Prokurator Obwodu Jarosławskiego.


Jednocześnie rosyjski prezydent wyznaczył nowych szefów prokuratury – na Krymie i w Obwodzie Leningradzkim, a także dwóch nowych wiceministrów ds. sytuacji nadzwyczajnych. Dodajmy, że jesienią 2016 r. Putin zdymisjonował już 8-miu generałów MSW i Komitetu Śledczego, w tym zastępcę dowódcy Wojsk Wewnętrznych i Głównego Inspektora MSW.

Najwyraźniej w odwiecznym konflikcie o wpływy i pieniądze między rosyjskimi służbami szala musiała w ostatnim czasie zdecydowanie przechylić się na jedną stronę. Na razie nie wiadomo jednak, czy tym razem to GRU “załatwiło” FSB czy odwrotnie. Rosyjska “walka buldogów pod dywanem” nabrała jednak tempa.

Przypomnijmy, że niedawno pisaliśmy o tym jak rosyjskie służby podsłuchiwały się nawzajem przy pomocy… samowara z logo FSB.


Czytaj także o zdumiewającej śmiertelności w szeregach rosyjskich generałów: Trwa dziwny pomór rosyjskich generałów! Nie żyje szef konwojów Putina z FSB.

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow