Totalny paraliż jako sposób na życie. Wpadła przez… piosenkę Michaela Jacksona (FOTO)

Przedsiębiorcza “inwalidka” skasowała opiekę społeczną na ponad pół miliona funtów!

53-letnia Maribel Milligan przez 11 lat wodziła za nos brytyjskie władze inkasując horrendalne zasiłki z tytułu swojej rzekomej niepełnosprawności. Żadna ekspertyza lekarska nie była w stanie wykryć, że jej opowieści o tym, iż ma sparaliżowaną całą lewą połowę ciała to kompletna fikcja.

Kobieta pobierała aż siedem różnych zasiłków i dodatków od władz londyńskiej dzielnicy Hammersmith – Fulham, gdzie zresztą od dawna nie mieszkała. Łącznie przez 11 lat zainkasowała w ten sposób prawie 540 tys. funtów.

Pracowała też jako kosmetyczka i masażystka – prowadziła własny salon piękności. Na procesie broniła się jednak, że “masowała tylko prawą ręką”. Za odłożone pieniądze kupiła sobie pięć posiadłości – dwie w Wenezueli, dwie w brytyjskim hrabstwie Durham i jedną w Luton. I – jak widać – nieźle sobie żyła.


sparalizowana_kobieta1

Wpadła przez… piosenkę Micheala Jacksona “Bad”. Ktoś “życzliwy” nagrał jak klaszcze w rytm obiema dłońmi, z których jednak miała być jakoby sparaliżowana, a także swobodnie i radośnie tańczy ze swoim partnerem na weselu “używając” bez problemu lewej nogi.

sparalizowana_kobieta2


Co ciekawe, oskarżona – mimo wszystko – przyjechała na swój proces na wózku inwalidzkim. Nie przekonało to jednak sądu. Po obejrzeniu nagrań z jej udziałem skazał on kobietę na 3 lata więzienia za wyłudzanie zasiłków dla niepełnosprawnych.

Czytaj także: Pakistańczyk 13 lat więził, bił i gwałcił kobietę, sprzedał jej dzieci. Zero kary. Gdzie? W Wielkiej Brytanii!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow