Ale obciach! Rosjanka zapomniała własnego hymnu. “Przepraszamy naród rosyjski” (WIDEO)

By Dział: Ciekawostki | 6 lutego 2017

Skandal na Mistrzostwach Świata w Hokeju.

Rosyjscy kibice byli wstrząśnięci, a hokeiści zakłopotani. Przed finałowym meczem Szwecja – Rosja w szwedzkim mieście Sandviken wykonująca rosyjski hymn przedstawicielka tego kraju zapomniała słów, fałszowała niemiłosiernie, zacięła się kilka razy, a w końcu kompletnie umilkła i wyjąkała – po angielsku! – “sorry…”.

Po chwili Kristina Żmudskaja przemogła się jakoś i przy pomocy pomagających jej hokeistów jakoś dokończyła rosyjski hymn. Trybuny buczały gniewnie, ale w końcu się nad nią zlitowały i na koniec dostała oklaski pocieszenia.

Najwyraźniej fatalne wykonanie hymnu przyniosło Rosjanom pecha – pomimo, że prowadzili ze Szwedami 2:0 w końcu przegrali 2:3 i nie zdobyli tytułu Mistrzów Świata. “Przepraszamy naród rosyjski za to co się stało z hymnem” – mówi Frederick Granting, dyrektor szwedzkiej “Göransson Arena”, gdzie odbywał się mecz.


Rosyjskie media piszą, że Kristina Żmudskaja od pewnego czasu mieszka w Szwecji. Ale chyba nie na tyle długo, żeby zapomnieć własnego hymnu? W rozmowie z dziennikarzem “Sowieckiego Sportu” dziewczyna przyznała, że natychmiast po hymnie pobiegła do toalety, żeby się wypłakać. Twierdzi, że wszystko przez to, iż źle słyszała siebie w słuchawkach, które w końcu musiała zdjąć.

Ci którzy pamiętają jeszcze dziwne wykonanie polskiego hymnu przez Edytę Górniak przed meczem polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w Korei Południowej w 2002 r. przyznają, że może śpiewała ono nietypowo, ale przynajmniej melodyjnie i – przede wszystkim – pamiętała słowa.


Czytaj także: FIFA ukarała piłkarzy za… pamięć o ofiarach wojny!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow