Polski konsulat we Lwowie obrzucony czerwoną farbą i pomazany! “Nasza Ziemia” (FOTO)

By Dział: Przestępczość i Terror | 8 lutego 2017

Kto zaatakował: ukraińscy nacjonaliści, czy rosyjscy prowokatorzy?

W nocy z wtorku na środę nieznani sprawcy zaatakowali pojemnikami z czerwoną farbą budynek Konsulatu Generalnego RP we Lwowie. Napisali też na murze: “Nasza ziemia – 1”. Na miejsce incydentu przybyła ukraińska policja i jej szef na Obwód Lwowski Wałerij Sereda. Obecny jest też konsul RP we Lwowie Wiesław Mazur.

Pisząc o tym incydencie ukraińskie media przypominają też niedawne zniszczenie pomnika Polaków pomordowanych przez Ukraińców w Hucie Pieniackiej. Według nich, oba te wydarzenia to prowokacja mająca zaszkodzić relacjom polsko-ukraińskim i wywołać antyukraińskie nastroje w Polsce.

konsular_RP_Lwow2


Przypomnijmy, że już w październiku 2015 r. na terenie polskiego konsulatu we Lwowie doszło do eksplozji, kiedy ktoś wrzucił do jej śmietnika granat. Konsulat twierdził początkowo, że to tylko petarda, ale śledczy ukraińskiego MSW ustalili, że był to materiał wybuchowy.

Przypomnijmy, że trzy dni temu we Lwowie dwóch nieznanych sprawców pobiło na ulicy historyka za to, że mówił po polsku. Wcześniej ktoś zdewastował polski cmentarz wojenny w Bykowni pod Kijowem, gdzie spoczywają polscy oficerowie i urzędnicy pomordowani przez NKWD.

Czytaj także: Ukraina: ksiądz brutalnie zaszczuwany! Za co? Bo ujawnił, że w czasie wojny biskup potępiał UPA!


Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow