Przepuściła 230 tys. funtów, a sąd każe mu ją utrzymywać do śmierci!

By Dział: Społeczeństwo | 9 lutego 2017

Zero sprawiedliwości dla mężczyzn?

BBC News donosi o szokującym wyroku jaki zapadł przed brytyjskim Sądem Apelacyjnym. Mężczyzna, który rozwiódł się z żoną 15 lat temu zostawiając jej cały swój niemały majątek, musi teraz utrzymywać ją dożywotnio.

Maria i Graham Mills byli małżeństwem przez 14 lat. Obecni 50-latkowie rozwiedli się w 2002 r. On – z wykształcenia geodeta – zostawił jej całą gotówkę, jaką posiadał – 230 tys. funtów, pozostawiając sobie tylko “gołą” firmę, którą prowadził. Dodatkowo miał jej jeszcze przez pewien czas wypłacać co miesiąc 1,1 tys. funtów.

Po rozwodzie, z taką górą pieniędzy, pani Mills żyła sobie jak pączek w maśle, raz po zmieniając mieszkania, aby w końcu osiąść z luksusowym wiktoriańskim apartamencie w Battersea. Syna, który dziś jest już pełnoletni, utrzymywali w tym czasie wspólnie.


I pewnie na tym by się skończyło, gdyby kobieta, niegdyś agentka nieruchomości, nie postanowiła pomnożyć swojego kapitału i nie “zainwestować”. Ponieważ się na tym nie znała, głupie inwestycje spowodowały, że wkrótce doszczętnie “spłukała się” z kasy, musiała porzucić apartament i przenieść się do skromnego wynajmowanego mieszkania.

Postanowiła więc ponownie “skubnąć” swojego byłego męża. Podała go do sądu i… wygrała. Sędzia orzekł, że Graham Mills musi ją teraz utrzymywać dożywotnio i płacić – nie jak dotychczas – 1100 funtów, ale 1440 funtów miesięcznie.


Maria Mills skarżyła się przed sądem, że z powodu braku pieniędzy “nie może kupić domu, który odpowiadałby jej oczekiwaniom i nie może zaspokoić swoich podstawowych potrzeb”. Mimo to nie przepracowuje się – przyznała, że pracuje tylko dwa dni w tygodniu w salonie piękności.


Z kolei on ciężko haruje, ożenił się w międzyczasie ponownie i przyznaje, że z powodu tego nieustannego obciążenia finansowego ma kłopoty z ułożeniem sobie normalnego życia. Najwyraźniej sądu to jednak nie wzruszyło i skazał go na “dożywotne płacenie” byłej żonie.

Czytaj także: Totalny paraliż jako sposób na życie. Wpadła przez… piosenkę Michaela Jacksona (FOTO, WIDEO)

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow