Flota atomowa Wielkiej Brytanii sparaliżowana! Bezbronny kraj? (FOTO)

By Dział: Armia i Wojna | 10 lutego 2017

Cała brytyjska flota podwodnych okrętów nuklearnych jest niezdolna do operacyjnych działań – ujawnia “The Sun”, powołując się na informacje z Royal Navy.

Z siedmiu uderzeniowych atomowych okrętów podwodnych Wielkiej Brytanii tylko jeden – HMS “Astute” pływa obecnie po morzu, ale nawet on jeszcze przez wiele tygodni nie będzie zdolny do działań bojowych, gdyż wrócił właśnie z naprawy i przechodzi testy.

Wszystkie pozostałe jednostki są albo naprawiane w stoczniach, albo poddawane całkowitemu remontowi, m.in. HMS “Ambush, który rok temu zderzył się z tankowcem w Gibraltarze. Spośród nich 4 atomowe okręty podwodne klasy Trafalgar – jak pisze gazeta – “ledwo trzymają się na nogach”.

Trzy kolejne – klasy Astute – pomimo, że na ich budowę wydano w ciągu ostatnich lat 1,2 miliarda funtów i wyposażono w supernowoczesne systemy nawigacyjne i uzbrojenia – również mają pełno usterek i nie są zdolne do akcji. Sprawne są jedynie okręty podwodne klasy Vanguard, ale nie są to okręty uderzeniowe.


“The Sun” pisze, że kierownictwo Royal Navy zataiło przed premier Theresą May fatalny stan brytyjskiej floty atomowej aby nie narazić się na jej gniew. Samo dowództwo nie chce tego komentować.

“Nie udzielamy informacji o poszczególnych okrętach” – mówi jego rzecznik i zapewnia jedynie, że brytyjska flota nuklearna “strzeże narodowych interesów Wielkiej Brytanii na całym świecie”.

Tyle, że… prawdopodobnie nie strzeże. Po raz pierwszy od dziesięcioleci Wielka Brytania nie posiada uderzeniowych okrętów podwodnych na wypadek ataku nuklearnego Rosji.


brytyjskie_okrety_podwodne

Zobacz jakie okręty podwodne były najgroźniejsze w historii: TOP-5 najgroźniejszych okrętów podwodnych (FOTO, WIDEO)

Czytaj także: Zaskakująca zmiana strategii USA! Błyskawiczne ataki niewidzialnych myśliwców (WIDEO, FOTO)

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow