Islamscy egzorcyści związali i spalili kobietę! “Bo opętały ją dżiny” (WIDEO)

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 10 lutego 2017

Makabryczny mord ludowych “Uzdrowicieli przez Wiarę”.

Dokonano go w mieście Dera Ghazi Khan w Pakistanie na niejakiej Soraji Begum. Pewnego dnia zaczęła ona mówić sama do siebie i jej mąż postanowił zaprowadzić ją do ludowych egzorcystów muzułmańskich zwanych “Uzdrowicielami przez Wiarę”.

Ci orzekli, że kobieta została opętana przez dżiny, czyli islamskie złe duchy, ale oni je z niej wygonią. Najpierw przywiązali ją do drzewa i zaczęli okadzać “świętym dymem”, a następnie – bić kijami i torturować.

Kobieta krzyczała z bólu, a przerażony mąż prosił ich aby przestali, gdyż nie mógł znieść widoku katowanej żony. Bał się jednak przeciwstawić “uzdrowicielom”.


W końcu uznali oni, że te metody nie odnoszą skutku i trzeba zastosować bardziej radykalne środki, więc podpalili ją. Ciężko poparzona kobieta zmarła wkrótce po przewiezieniu do szpitala. Tymczasem dwaj fałszywi egzorcyści uciekli z miasta, szuka ich teraz policja.

Kiedy mąż opisał potem pakistańskim psychiatrom objawy zaburzeń, które miała jego żona zanim została poddana egzorcyzmom, doszli oni do wniosku, że kobieta cierpiała prawdopodobnie na schizofrenię.

“To smutne, że w naszym społeczeństwie wciąż panuje taka ignorancja dotycząca leczenia różnych chorób. Tam, gdzie ludzie mają normalną opiekę medyczną, żyją normalnie i nie dochodzi do takich ekscesów” – mówi dr Mohammad Sultan, szef oddziału psychiatrycznego Instytutu Medycznego w Chajber w Peszawarze w rozmowie pakistańską telewizją Geo News.


Dodajmy, że miasto Dera Ghazi Khan, gdzie doszło do tej zbrodni, nie jest jakąś odciętą od świata małą osadą – mieszka tam 200 tys. ludzi. “Nie rozumiem, czemu w prowincji, gdzie praktykuje wielu wykwalifikowanych psychiatrów, którzy często leczą za darmo, ludzie nadal wolą chodzić do tych ludowych “Uzdrowicieli przez Wiarę” – dziwi się lekarz.

“Niestety, nie zdołaliśmy przekonać ludowych mas, że wiele chorób można normalnie leczyć środkami medycznymi, a ci uzdrowiciele wykorzystują ciemnotę narodu. Soraja wcale nie musiała umrzeć” – dodaje psychiatra.

A tak wyglądają muzułmańskie egzorcyzmy w spokojniejszym wydaniu. Na końcu widać jak demon targa opętaną:

Czytaj także: Wojna z kobietami, o której nikt nie wie. Duszone, palone, rozszarpywane przez psy

Reporters.pl 

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow