“Chciałem zabijać chrześcijan. Nie żałuję tego, co zrobiłem. Chcę kary śmierci”

By Dział: Przestępczość i Terror | 13 lutego 2017

Islamski zamachowiec, który w noc sylwestrową zamordował 39 osób w klubie nocnym w Stambule, a 70 zranił, chce dla siebie kary śmierci.

Turecki dziennik “Hurriyet” opublikował fragmenty protokołu ze wstępnej rozprawy 33-letniego terrorysty z Uzbekistanu Abdulkadira Maszaripowa. Przyznał się do udziału w organizacji terrorystycznej, wielokrotnego zabójstwa, posiadania broni i próby zamachu na porządek konstytucyjny Turcji.

“Chciałem zaatakować chrześcijan w dniu ich święta, żeby zemścić się na nich za to, że zabijają na całym świecie. Moim celem było zabicie chrześcijan” – oświadczył terrorysta. Przyznaje, że początkowo chciał zaatakować ludzi na wielkim placu Taksim.

“Użyłbym broni palnej i zabił ludzi na placu. Ale nie było swobodnego wejścia na Taksim. Kręciło się tam dużo policji, więc zmieniłem plany i zaatakowałem klub nocny “Reina” – zeznaje zamachowiec.


Dodaje, że wcześniej wjechał do Turcji nielegalnie. Chciał się przedostać z rodziną do Syrii, aby przyłączyć się do Państwa Islamskiego, ale kiedy się to nie udało, pozostał w Turcji.

Islamski psychopata nie żałuje swojego czynu i dodaje, że chciałby, aby skazano go na karę śmierci. “Kara śmierci byłaby najlepsza. Kiedy mi się skończyła amunicja, rzuciłem granaty hukowe, ale nic się nie stało. Nadal byłem żywy, a poszedłem tam, żeby umrzeć. Nie żałuję tego, co zrobiłem. Wziąłem odwet” – mówi Maszaripow.

Do sylwestrowego ataku na klub “Reina” przyznało się Państwo Islamskie, jednak terrorysta twierdzi, że przed zamachem nie kontaktował się z bojówkami ISIS. Zatrzymano go 16 stycznia br. w Stambule wraz z czterema innymi osobami zamieszanymi w ten zamach – Irakijczykiem i trzema kobietami, m.in. z Egiptu.


Lokalny turecki gubernator ujawnił, że Maszaripow szkolił się w Afganistanie i zna cztery języki. “To dobrze wyszkolony terrorysta” – podkreślił. Sąd postanowił, oczywiście, że Maszaripow pozostanie w areszcie aż do właściwej rozprawy.

Czytaj także: W Turcji wydali podręcznik masakrowania chrześcijan. Jak palić miasta, ścinać głowy, zniszczyć wszelkie życie (FOTO)

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow