Nowe przysmaki kuchni Rosji: steki z psów i tłuste mięsne muchy (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo | 14 lutego 2017

Nie, nie śnicie. Rosyjskie media przedstawiają muchy jako wielkie osiągnięcie handlowo – naukowe.

Ponieważ Władimir Putin zabronił importować zachodnią żywność, rosyjskie władze i pomysłowi przedsiębiorcy dwoją się i troją, żeby rzucić na rynek jakieś jadalne zamienniki – donoszą Kresy24.pl.

Wśród nowych przysmaków Rosjan są już jadalne dżdżownice. Teraz przyszedł czas na “pyszne mrożone steki z psów”. Ich produkcję uruchomił w Bracku biznesmen Aleksander Nieczajew. Psy na ubój hodowane są na fermach. Można je zamówić zarówno hurtowo, jak i detalicznie z dostawą do domu.

Firma “Lokalne Podwórko” oferuje nawet możliwość “popatrzenia w oczy żywemu psu, zanim zostanie on zabity i zjedzony”. Na swojej stronie internetowej prezentuje “bogate w białko psie tusze” i inne psie podroby.


Zakład ma wszystkie pozwolenia na taką działalność. Niewykluczone jednak, że na skutek protestów obrońców zwierząt psie fermy zostaną jednak na razie zamknięte.

Wcześniej podobna informacja pojawiła się w reportażu rosyjskiej telewizji z podmoskiewskiego Skołkowa, czyli czegoś co ma być rosyjską wersją amerykańskiej “Doliny Krzemowej”. Najwyraźniej biznes komputerowy jakoś się nie rozkręca, więc tamtejsi naukowcy przerzucają się na inne technologie – najpierw zaczęli hodować jadalne dżdżownice, a teraz muchy.


Telewizja “Rossija” nadała reportaż z wizytacji rosyjskiej “Doliny Krzemowej” przez wicepremiera Igora Szuwałowa. Na wystawie zaprezentowano m.in. “tłuste muchy mięsne”, które rosyjska telewizja nazywa, “niezastąpionym pokarmem białkowym”.

Uczony zachwala rosyjskie muchy, które nie tylko dłużej żyją, ale są bardziej tłuste od innych. Według niego, na razie muchy będą służyć za pokarm dla zwierząt domowych, ale “w przyszłości staną się składnikiem diety ludzi” w Rosji.

Czytaj także: Festiwal psiego mięsa w Chinach. Torturowane lepiej smakują… (FOTO 18+).

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow