Poznajcie Spota, Atlasa i WildCata. Niesamowite wyczyny robotów (WIDEO)

By Dział: Nauka i Odkrycia W popularnych | 14 lutego 2017

Takie cuda techniki produkuje firma Boston Dynamics. Cztery nagrania pokazujące co nas wkrótce czeka.

SpotMini jest robotem elektrycznym, najcichszym jaki zbudowała firma. Wyposażony w skomplikowany system czujników, kamer i żyroskopów, jest niezwykle sprawny. Wiele zadań w domu wykonuje zupełnie sam, czasem tylko wymaga sterowania z zewnątrz.

Teraz robo-pies Spot, który bardzo zaniepokoił na ulicy teriera Fido, który pierwszy raz w życiu zobaczył takiego cudaka. Ale Spot bynajmniej nie służy do zabawy. Na jego bazie ma powstać amerykański robot bojowy do misji rozpoznania naziemnego. Już teraz potrafi doskonale biegać i omijać różne przeszkody. Można nim sterować z 500 metrów.


A to już nowa wersja Atlasa. Ten robot jest przeznaczony do działań zarówno w otwartym terenie, jak i w budynkach. Napędzany elektrycznie ze wspomaganiem hydraulicznym.


Sensory w jego ciele i nogach pozwalają mu zachować równowagę, a Lidar (laserowy radar świetlny) i czujniki w głowie – unikać przeszkód, orientować się w terenie i manipulować znalezionymi przedmiotami.


I na koniec WildCat – czteronogi robot stworzony do szybkiego biegania po dowolnym terenie. Rozwija prędkość 30 km/h poruszając się skokami lub galopem.

Zobacz także: Koszmar! Roboty do uprawiania seksu zastąpią ludzi (FOTO)

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow