Przywódca Litwy do Łukaszenki: “Stryczek dla ciebie już się kołysze na kurantach Kremla!”

By Dział: Katastrofy Polityka | 16 lutego 2017

Pierwszy przywódca niepodległej Litwy Vytautas Landsbergis ostrzegł prezydenta Białorusi, że zginie, jeśli nie zmieni swojej polityki.

Przemawiając do swoich zwolenników w Wilnie Landsbergis zaapelował o powstrzymanie budowy białoruskiej elektrowni atomowej w Ostrowcu położonym 20 km od litewskiej granicy. Zdaniem władz w Wilnie, jest to groźna fuszerka, która doprowadzi do katastrofy jądrowej i radioaktywnego skażenia całego naszego regionu.

Według litewskiego polityka, Litwa stoi obecnie w obliczu podwójnego szantażu nuklearnego – z jednej strony ma rakiety Iskander rozmieszczone przez Rosję w Obwodzie Kaliningradzkim, z drugiej – budowaną na Białorusi elektrownię w Ostrowcu.

Landsbergis zaapelował do Łukaszenki, aby w imię ekonomicznych interesów nie pchał swego kraju, a wraz z nim i Litwy, w otchłań katastrofy jądrowej, szczególnie w sytuacji kiedy i tak stosunki na linii Mińsk – Moskwa są coraz bardziej napięte i raz po raz pojawiają się informacje o możliwości obalenia białoruskiego prezydenta przez Rosję i anektowania przez nią Białorusi.


“Zwracam się do Baćki po drugiej stronie granicy: Aleksandrze, śmierć Litwy cię nie uratuje. Przygotowany dla ciebie stryczek już się kołysze na kremlowskich kurantach. To nastąpi już niebawem. Dlatego brońmy się razem. Przede wszystkim zrezygnuj z budowy “Rosatomu” w Ostrowcu” – wezwał Łukaszenkę Vytautas Landsbergis.

Przypomnijmy, że zdaniem międzynarodowych ekspertów, budowa białoruskiej elektrowni atomowej, na której ciągle dochodzi do kolejnych awarii i niedoróbek, nie spełnia podstawowych norm bezpieczeństwa jądrowego.

Czytaj o tym więcej: Łukaszenka postawił elektrownię jądrową na bombie tektonicznej! „To dywersja, groźba zagłady!”


Teraz możesz szybko i wygodnie przeglądać aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz na nowej platformie 5Portali+1.

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow