Gwałtowny szturm na granicę Hiszpanii! Wdarły się setki imigrantów (FOTO, WIDEO)

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 17 lutego 2017

Precyzyjnie zaplanowany zmasowany atak na ogrodzenie graniczne kompletnie zaskoczył hiszpańską policję.

Kolejnych 500 imigrantów wdarło się w piątek rano przez ogrodzenie do hiszpańskiej enklawy Ceuta na wybrzeżu afrykańskim, po drugiej stronie Gibraltaru. Ok. 1000-osobowy tłum zaatakował płot z drutu kolczastego zupełnie niespodziewanie, w czterech miejscach na raz. Rzucił się na żelazną siatkę z obcęgami i rozwalił ogrodzenie łomami.

Jak podają hiszpańskie media, policji udało się powstrzymać tylko połowę szturmujących, pozostali wtargnęli z Maroka na terytorium Hiszpanii. W starciach rannych zostało dwóch policjantów. Policja twierdzi, że atak był doskonale zaplanowany i przeprowadzony z kilku miejsc, żeby utrudnić powstrzymanie tłumu.

Rannych jest też kilkuset imigrantów. Krwawiący, podrapani drutem kolczastym, częściowo nadzy i bez butów, krzyczeli “Zwycięstwo! Zwycięstwo!”, gdy przedarli się do Ceuty. Zajął się nimi Czerwony Krzyż, część trafiła do szpitali.


ceuta-imigranci1

To już trzeci masowy szturm imigrantów na Ceutę. Pierwszy miał miejsce w grudniu ub. roku, a kolejny – 1 stycznia br. Dziki tłum wdarł się wtedy przez ogrodzenie krzycząc “Allahu Akbar! (WIDEO).

ceuta-imigranci3


Imigrantów nie jest w stanie powstrzymać 8-kilometrowej długości i 6-metrowej wysokości ogrodzenie z drutu kolczastego, dodatkowe zwoje zasieków, ani oddziały policji po obu stronach granicy. Część imigrantów usiłuje też dotrzeć do Ceuty z Maroka płynąc morzem wzdłuż brzegu lub ukrywając się w samochodach przemytników wyposażonych w specjalne schowki.

Ceuta_Maroko_Hiszpania

Po marokańskiej stronie koczuje nadal wiele tysięcy imigrantów z całej Afryki. W Ceucie jest ich obecnie ok. 1000. Wprawdzie władze Maroka zapowiedziały, że będą deportować każdego uczestnika granicznych zamieszek do Libii, ale najwyraźniej nikogo to nie odstraszyło. Służby Maroka nie są sobie w stanie poradzić z tym problemem.

Czytaj także: większość ludzi w Europie NIE CHCE islamskich imigrantów! Polacy najbardziej (SONDAŻ)

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow