Trump mobilizuje 100 tys. Gwardii Narodowej do walki z imigrantami!

By Dział: Armia i Wojna Społeczeństwo | 17 lutego 2017

Wariant siłowy rozwiązania problemu imigrantów?

Administracja Donalda Trumpa rozważa zmobilizowanie 100 tys. żołnierzy Gwardii Narodowej, aby siłą powstrzymać masowy napływ nielegalnych imigrantów z Meksyku oraz wydalić kolejne kilka milionów, które znajdują się już na terytorium Stanów Zjednoczonych.

11-stronicowy projekt prezydenckiego zarządzenia w tej sprawie cytuje Associated Press. Zgodnie z nim wojsko ma zostać wysłane do stanów bezpośrednio graniczących z Meksykiem – Kalifornii, Arizony, Nowego Meksyku i Teksasu, ale także do szeregu stanów przyległych – Oregon, Nevady, Utah, Colorado, Oklahomy, Arkansas i Luizjany.

Żołnierze otrzymają takie same uprawnienia jak urzędnicy imigracyjni, będą więc mogli prowadzić śledztwa w sprawie imigrantów, dokonywać masowych zatrzymań, aresztowań i pomagać w deportacjach.


Autorem planu, który nosi datę 25 stycznia br., jest nowy Sekretarz ds. Bezpieczeństwa Krajowego John Kelly, emerytowany generał. Oficjalnie Biały Dom nie skomentował na razie tych informacji.

Według danych Pew Research Center, prawie połowa spośród obecnych 11,1 mln nielegalnych imigrantów w USA mieszka właśnie w tych 11-tu stanach, do których ma zostać wysłana Gwardia Narodowa.

Przypomnijmy, że niedawno amerykańskie media podawały, iż z USA może zostać deportowanych aż 8 mln imigrantów. Deportacja grozi też kolejnym 11-tu milionom osób, które pozostały kiedyś w Stanach Zjednoczonych pomimo upływu ważności amerykańskiej wizy.


Czytaj także: Trump zagroził wysłaniem wojska do Meksyku!

Reporters.pl

Powiązane artykuły

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow